Střihání (?) sakury

Od: Datum: 03.08.16 09:48 odpovědí: 5 změna: 03.08.16 20:42

Dobrý den,

máme asi třetím rokem převislou Sakuru Prunus serrulata Kiku-Shidare .

Vyhnala výhony - větve směrem nahoru .Nevíme zda to tak má být nebo je máme odstřihnout.Na internetu jsou protichůdné informace.Jednou,že střih těžko snese, jednou ,že střihat.Na jaře nádherně kvete, neradi bychom ji poškodili.Přikládám foto.Prosím poraďte .Lenka

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.08.16 10:14

Já bych ty větve ůplně odstřihla - pokud toto dělá, tak není správně zapěstována. Nevím jak bych to přesně řekla, no správně by tyto výhony neměla vůbec vyhnat Já jsem si kdysi koupila stromkový tvar štědřence a do roka začal vyhánět od kořenů, no do 3 let jsme z toho měli klasický keř a nechali to tak. Vy si tu vaši sakuru pohlídejte, aby aspoň ty převislé větve evokovaly ten původní tvar.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 03.08.16 11:10

Větve odstranit u kmenu stromku. Nejspíš vyrůstají pod roubem převislé části.

Ohodnoceno: 2x

Od: lm®
Datum: 03.08.16 11:29

Děkuji.Uděláme to.

Datum: 03.08.16 11:35

Zdravím. Já bych ty vzhůru rostlé letorosty nechala. (Nejdříve bych ale zkontrolovala místo roubování. Pokud rostou z naroubované části, je to v pořádku). Jakmile se začnou větvit, ztěžknou a ohnou se dolů. Kiku šidare má převislý tvar, to neznamená, že roste dolů. Máte stromek 3 roky starý, takže je již pěkně prokořenělý a má sílu tvořit nový obrost, který vám pokvete. Všechny nové silné letorosty porostou vzhůru a teprve další rok zakvetou a ohnou se dolů. I tento kultivar roste do výšky, a to asi 3 - 4m. Ida

Ohodnoceno: 0x

Od: lm®
Datum: 03.08.16 20:42

To se mi to zamotalo... ;).

Mno tak, to zatím necháme. Uříznout to můžeme i později. Zítra zkontrolujeme to místo roubování.Děkuji. Lenka

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.