Sklizeň rybízu - metoda očesávání

Od: Datum: 28.07.16 22:49 odpovědí: 6 změna: 29.07.16 09:24

Když sbírám kuličky červeného rybízu z keře, má vliv na jeho budoucí zdraví, a rozmnožování to, jestli ty poslední "stébla" (zelené, nezdřevnatělé, na nich už je rybíz a ne další větve už) na keří nechám a kuličky jen očesávám a nebo je odštípnu a na keři nezůstanou?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.07.16 23:13
avatar

Když pominu, že rybíz nemá stébla, asi myslíte stopky, tak nevadí. Opadají časem samy.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: makyŽ
Datum: 29.07.16 06:42
avatar

jako dítě jsem chodila na brigádu česat rybíz, museli jsme trhat celé hrozínky, tak do dělám i doma a následně před spotřebou otrhám kulkičky ze stopek. Mám vžito, že vše se skízí i se stopkami, nejen že ovoce a zelenina tak déle vydrží čerstvé, ale i pro rostlinu je to prospěšnější. Nevím, jestli to opravdu rostlině škodí, ale nějak mi nesedí nechávat stonky na rostlině.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.07.16 07:18
avatar
Mám za to, že pokud nikdo rybíz neobírá, zralé plody buď vyschnou a odpadnou, nebo jim pomohou ptáci, a prázdné nebo i plné stopky zaschnou, uschnou, odpadnou.
Příroda je mocná čarodějka. Vyrovná se i s větším poškozením.
.
Já mlsám rybíz oddrolením ze stopky, když jdu kolem. Za desítky let jsem nespozoroval nějaké poškození keřů... Zralé bobule jdou při sběru dost dobře ze stopky. Odpadne tak jedna manipulace navíc.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.07.16 07:35
avatar

Hejkale, to já taky - když jdu kolem, oďobávám po kuličkách stejně jako ptáci, po těch tam zbývají celé prázdné stopky... když chci sklidit větší množství, beru několik hroznů do hrsti a nůžkami nahoře odstřihnu stopky, to se mi osvědčilo jako rychlé a šetrné, kuličky se nepoškodí a déle vydrží, než je zpracuju...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.07.16 08:15
avatar
Myslím, že to je celkem jedno a není to tolik zásadní, aby to někdo rozlišil.
Loni jsem byl radikální a stříhal celé větve, které jsem otrhal až v křesle na terase. *smich* Samozřejmě jen ty nejstarší, které by po sklizni šly stejně pryč.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: hmŽ
Datum: 29.07.16 09:24
avatar

Rybízu je to jedno, ale sklízením jen kuliček bych sklidil už polomarmeládu. Takže trhám se stopkami.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright Š 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.