Dva druhy hub - jaké?

Od: Datum: 25.07.16 14:26 odpovědí: 7 změna: 28.07.16 02:13

Kdopak pozná, jaké jsou tyto dva druhy hub? První vypadají jako bedly, ale na nízké stopce. Rostou po skupinkách. Druhé jsou suchohřibky, nenašli jsme v menším atlase hub. Obojí jedlé? Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.07.16 14:37
Bedly mají spoustu druhů nejen ty krasavice na vysoké noze. Ty na fotce jsou jedlé. Jen u té prostřední bych se trochu bál záměny za hnojník nebo nějakou čirůvku. Mám obrázky na mobilu a nejdou mi moc dobře zvetsit. Spodní houby bych viděl na klouzek modřínový. Když je sucho nemusí hlavička ani lepit.
Ohodnoceno: 2x

Datum: 25.07.16 14:46

Kloboučky těch suchohřibků jsou suché.

Prostřední bedla vypadala stejně jako ty ostatní z první fotky. Je starší, zespoda má tmavé výtrusy. Měla původně světlé výtrusy. Je to stejný druh podle vzhledu a růstu.

Není to hnojník...všechno stejný druh bedly

Datum: 25.07.16 14:46

Ta prostřední fotka vypadá jako hnojník. Je nejedlý. Jinak rada pro vás - co neznáte bezpečně, to nejezte. Vyhnete se tak případným problémům, protože každá houba je ve skutečnosti jedlá, některé ovšem jen jednou, protože se člověk otráví...

doplněno 26.07.16 14:56:

Sebod, já mám zafixované odněkud z atlasu hub, že hnojník je nejedlý. Ale jestli si na něm pochutnáváte, tak je možné, že jsou i jedlé druhy.:) Ale mně se ta houba nelíbí už od pohledu. Navíc, co neznám bezpečně, tak raději nesbírám a nekonzumuji.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 26.07.16 12:31

eulalie, já hnojníky sbírám. Jsou výborné !

Ohodnoceno: 1x

Datum: 26.07.16 17:15

sbírám také,musí být ale malé plodnice ještě neotevřené,některé prameny uvádí, že se nemá poté konzumovat alkohol,raději jsem nezkoušel kombinovat;)

Ohodnoceno: 0x

Datum: 27.07.16 11:52

S těmi bedlami opatrně, některé druhy jsou jedovaté. Zvlášť ty menší.

Datum: 28.07.16 02:13

Podle mého názoru chybí na vašem fotu dostatek znaků (prstenec či sukénka,lupeny,třeň(noha),barva dužiny atd. pro bezpečné určení druhu houby.Ale vzhledem k tomu,že píšete,že má nízkou stopku, tak jsem přesvědčená,že to žádná bedla není, ale že to je pečárka nejspíš perličková (od nejmladších plodnic-zcela vpravo až po tu nejstarší-viz 2.obr.)

A na 3.obr. je klouzek sličný(modřínový).

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.