Zkrácení větví třešně

Od: Datum: 25.07.16 09:35 odpovědí: 7 změna: 27.07.16 19:50
avatar

Můžu zkrátit větve třešně, když směrem ke kmeni vyholují? Případně, je vhodná doba teď, po sklizni, nebo až v zimě? Lze zkrátit najednou, nebo postupně, každý rok trochu? Může se zkrátit až do místa, kde není obrost?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.07.16 09:38

Můžete teď, můžete najednou, musí být pokračující větev, ne pahýl.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 25.07.16 09:40

Peckoviny se zkracují jen v době vegetace, takže teď, zkrátit jak chcete, klidně i postupně - každý rok kousek, ale pokud jde o velmi radikální zásah, tak ty rány zamazat třeba štěpařským voskem. Jinak třešně všeobecně dobře obrážejí,

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 26.07.16 02:03
avatar

Děkuji moc za rady, zítra na to vlítnu.

Datum: 26.07.16 20:04
avatar

Třešeň prořežu teď,po sklizni.Ale spíše jen odstraním nevhodně umístěné větve.Musíme brát v úvahu,že čím víc řežeme,tím více narůstá.

JABRAKA

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 26.07.16 21:56
avatar

Třešeň je 1/4 - 1/2? kmen a má hrozně dlouhé větve, kt. nejen vyholují, ale už se courají po zemi. Navíc je napadena monilózou a jedna spodní větev m 1 m od kmene asi v 1. třetině větve, nějakou ránu,bez kůry. Myslela jsem,že bych ji ufikla před tou ránou, ale asi ne, když čtu rady. Tak je mám zkrátit o třetinu?

Datum: 27.07.16 17:55

Ahoj.

Soused a i tchán si na zahradě sejmuli vysoké třešně, asi 5ti metrové hlavní větve co šly vzhůru. Oba to udělali při sklizni a rovnou ty plody očesali na zemi. Dnes se na těch stromech s odstupem nepozná, že byly takhle zakrácený. Pohledem ke kmeni to je samozřejmě vidět. Letos se soused rozhodl pozdě, a i když pár větví sundal, ořez asi nechá až na další rok. Zapršelo a zbytek třešní zhnil a zplesnivěl.

A Blesíku, ty převislé větve si tam schválně nechávají, aby se starý pán nemusel pro třešně moc natahovat.


doplněno 27.07.16 23:13:

Ale no tak Blesíku.

Tak si prostě tu smuteční třešeň patřičně nakrať, ať se dá ozobávat ve stoje nebo ze židle. Mě okřikují, ať si lezu nahoru a neožírám třešně starému příteli. A to došáhnu podstatně výš než kdokoliv z jejich mrňousků v jejich rodině. Letos třešně docela šly. Nikdy jsem jich tolik nepozobal co letos. Narazil jsem i na velké srdcovky. Prostě mňam.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.07.16 19:50
avatar

humbucker - Děkuji zajinak dobré rady. Ale starý pán by se musel plazit po břiše, aby očesal, respektive, třešně se válí s větvemi po zemi v blétě, nebo jsou zapletené v porostu.


doplněno 28.07.16 09:21:

Taky nechávám spodní větve, s úodou, aby na ně zase dosáhly děti. Jak jsem psala, stom má nízký kmen, tak jen špičku koruny musím česat ze žebříku. Možná se měly větve po zasazení zastřihnout, aby větve zpevnily, ale u třešně mně to nenapadlo.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.