Z vlastni zahradky nezdravé kvůli betonu?

Od: Datum: 24.07.16 21:40 odpovědí: 12 změna: 27.07.16 00:10
Dobry den . Mam u plotu zasazeny angrest,maliny ,rakytnik,ostruziny...je to vsechno zasazeno v rade u plotu ktery ma betonovy zaklad hluboky cca 1m. Keriky jsou 50cm od zakladu!dnes me bylo receno ze ovoce si bere skodlive latky s betonu a je karcinogeni! Je to pravda?sadil jsem to vsechno pro deti !
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.07.16 21:45
avatar

Vůbec nechápu co by si ty rostliny z betonu braly. Takže beton je nějak nebezpečný? Teda krom toho že pád hlavou na beton člověk nemusí přežít. Já bydlím celý život v domě s betonovým základem, mám se bát? NIkdy jsem neslyšel že by se pěstování zeleniny a ovoce mělo držet od betonu. A to se beton používá snad na každé zahrádce.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: kikin*
Datum: 24.07.16 21:50
Taky jsem o tom prave neslysel!ale riklal mi to opravdu zkuseny zahradkar !tak jen ted doufam ze se plete!proto pisu sem ...
Datum: 24.07.16 22:25

Buďte v klidu, není to pravda. Pěstujte a konzumujte bez obav.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.07.16 22:27
avatar
Není beton jako beton, dávají se do něj různé příměsi. Ale na zahradě se používá jen "obyčejný" a to by mě zajímalo, co v něm je toxické. Písek, štěrk, voda nebo cement?
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.07.16 22:32
avatar

Co já vím, tak mezi zdraví škodlivé patří azbest, radioaktivní tvarovky,škváry,dílce s vysokým obsahem formaldehydu, ale beton? To je ve vzduchu, který rostliny k životu potřebují, určitě víc škodlivin než v minerálním složení betonu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fik
Datum: 24.07.16 22:37

Buď zcela v klidu,nevím co by mělo být toxické na betonu. Ono taky nesmíš věřit hned každé blbosti co kdo řekne. Písek a cement,opravdu toxické nejsou. Čeho bych se bál opravdu jsou zlevněný potraviny ze supermarketu a celkově dnešní potraviny. V těch je tolik chemických srajd že je to karcinogenní. Vlastní výpěstky ke kterým nebudeš lít chemický hnojiva a podobný dobroty jsou dnes k nezaplacení,a beton jim opravdu neuškodí

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.07.16 15:00
avatar

Skutečně osvícený názor!Asbest je nebezpečný snad jen rozemletý a rozprášený do vzduchu,A to v první chvíli silikozou.Rakovinu získá teprve po 10 letech aplikace člověk,který žije v tomto prostředí-.Minerální hnojiva také nijak život neohrožují,vždyť pocházejí z přírody.Ale karcinogenní je určitě kouř z cigaret,nehledě na drogy,na příklad marihuana.

jabraka

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fik
Datum: 25.07.16 15:15

Azbest je nebezpečný hodně,protože se z něj uvolňují mikroskopický částice,velmi ostré částice,které se zařežou v plicích do tkáně a nemůžou se nijak dostat ven nebo jen ve velmi omezené míře. Přímo spustit rakovinu to může a nemusí,ale určitě je k ní mnohem větší pravděpodobnost. A dřív se dělalo z azbestu hodně,dokonce i obložení brzd na autech,to pak při každém zabrždění a celkově na silnici,jsi toho musel vydýchat pěkný množství. Minerální hnojiva nebudou tak špatný,ty chemický už o něco horší a úplně nejhorší jsou herbicidy,někdo si poleje záhon aby mu tam nerostl plevel a pak tam nasází zeleninu,když to zabíjí plevel tak to asi bude pěkná dobrůtka-a pak na nedělním obědě si říká jakou má zdravou zeleninu z vlastní zahrádky*smich* Kouř z cigaret o tom nemá smysl diskutovat,kdo dnes kouří to vážně nepochopím,všude je znečištěné prostředí,dobrůtky v potravinách a ještě do sebe tahat tady ten humus,nehledě na ty prachy-prostě blázni který evidentně nebaví život

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.07.16 08:37
avatar

Skleníky se většinou dělají s betonovou podezdívkou, to by byly i okurky, rajčata, papriky škodlivé a za ta léta skleníků, by na to nikdo nepřišel? Připadá mi to podobné, jako když mykolog Bayer pohlásil vážně v rádiu, že houby babky jsou rakovinotvorné. Rozpoutal se hotový blázinec. Kdo z nás je nejí, že? Jen náhodou jsem pak slyšela, jak po dlouhé době, kdesi řekl, že to měl být vtip! Dodnes jeho humor nechápu. Ale, jak vidíte, všechno je možné.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fik
Datum: 25.07.16 15:21

Nebo tady byly mlékomaty,na čerstvý mlíko,to bylo tak dobrý mlíko,ne jako ty srajdy z kauflandu za 9,90. Pak hlavní hygienik řekl že je to prej nebezpečný a to jsi měl vidět tu davovou hysterii. Před tím se vytočilo za den klidně i 100 litrů,po tom sotva 10. A jedna bába se podělala,kdoví z čeho a svedla to na to mlíko,potom už byla výtoč tak malá že to odvezli. Teďka jezdíme pro čerstvý mlíko přímo k zemědělci,pijeme to nepřevařený už několik let a nikdy nám nic nebylo.

Houby do sebe táhnou těžký kovy,ale určitě to nezávisí na druhu houby,ale na podkladu kde roste. K černobylu na křemenáče bych si teda vážně nezajel*smich* i když tam prej jsou nádherný

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 25.07.16 15:22
avatar

Zdravím.!

Pokud máte pochybnosti o zdravotní nezávadnosti betonu, pak se budete muset

zeptat "starých Římanů".

Z čeho je asi kupole Pantheonu.? Je to beton, starý přes 2.000 let.! A furt drží.!

Z čeho jsou hráze přehrad na pitnou vodu..? Nevěřte všem nesmyslům, které Vám kdo nakváká.!

Přemýšlejte, zjišťujte, zkoumejte, čtěte.

Z betonu se může tak maximálně uvolnit vápník, nebo sloučeniny železa z armování.

To spíš kytkám prospěje.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 27.07.16 00:10

Ahoj.

Někdy i jinak vzdělaní lidé vypustí nebetyčnou kravinu a na téma je založeno. Když s tý směsi surovin vzniká beton, dojde k jejich reakci s cementem a následnému ztvrdnutí. Pak se z něho už nic nedostává. Hodilo by se malinko zapojit mozek.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.