Jsou to jedlé žampiony?

Od: Datum: 21.07.16 19:09 odpovědí: 8 změna: 27.07.16 23:25

Dobrý večer.

Jsou to jedlé žampiony? Rostou na zahradě u lesa v trávě.

Děkuji za odpověď.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.07.16 19:16

Řekl bych Pečárka polní. Jedlá.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 21.07.16 19:34

I podle mě jsou to jedlé žampiony. Čichněte k nim. Jestli cítíte sladkou vůni anýzu, je to v pořádku.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 21.07.16 19:45

Mě to voní jako žampiony

Datum: 21.07.16 20:01

No však jo kdyby to přitouchalo inkoustem, budou to žampiony zápašné. Ty mohou způsobit žaludeční potíže. Byť jsem jich jednou při své bezuzdné žravosti smažených snědla mísu (natruc, manžel se vzepřel, že smrdí a měl pravdu), nic mi nebylo.

Od: isteron
Datum: 21.07.16 21:08

Žampiony to nie sú, tie majú hrubšiu a kratšiu stonku.

Datum: 23.07.16 10:27

Ale jsou , žampiony polní a moc dobré

Datum: 27.07.16 10:08
Jsou to žampiony. Ten žampion zápašný o kterém byla řeč (jako jediný nejedlý) smrdí jako nemocniční dezinfekce. To člověk se zdravým nosem nemůže zaměnit.

Datum: 27.07.16 23:25

Ahoj.

Tak tohle samý vyrostlo u sousedů na místě po bývalém foliáku z loňska. Taky už byly takhle rozevřený a hoši neměli odvahu do nich jít. Tak jsem jim to sklidil a přinesl domů. Hned z toho udělali smaženici a musel jsem si vzít. To jsem na tom hezky vydělal. Nemusel jsem šámat nikde po lese, houby jsem pozbíral bez hledání a ještě z nich byla dobrá bašta. Píšu, žiju. Ti poserové si nevzali ani lžíci na ochutnání. Letos zatím moc nerostou. Možná že zase později.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.