Co je příčinou

Od: Datum: 16.07.16 14:43 odpovědí: 3 změna: 18.07.16 14:17

Zdravím,chtěl bych se zeptat co zapříčiňuje vadnutí okurek.Okurky vykvetou,mají malé okurčátka pak začnou najednou vadnout a během 2-3 dnů jsou úplně zvadlé a odejdou.Zalévám je dle potřeby 2-3x denně a stejně zvadnou.Předchozí roky žádné problémy nebyli až letos poprvé.Čím by to mohlo být?Děkuji za odpovědi.Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.07.16 14:09

Ještě mě napadlo, jestli si okurky nelikvidujete sám. Zalévání 2 až 3 x denně, dle potřeby, je trochu moc. Neznám plodinu zde pěstovanou, která by potřebovala zalévat tak často. Kořeny nemají vzduch a rostlina se udusí. Loni v těch vedrech jsem okurky zaléval taky tři krát, ale za celou sezonu.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 18.07.16 01:37
avatar

Taky bych viděla příčinu ve špatném zalévání.Vlivem častého zalévání a vlivů přírodních (slunce,déšť,vítr, výkyvy teplot...prostě letošní často střídavé počasí) se vám na povrchu vytváří ztvrdlá, neprostupná vrstva, tzv. půdní škraloup, který zamezuje přístupu vody a vzduchu mezi kořeny u okurek Pak voda při zalévání stéká po povrchu půdy, nevsakuje se.Sice zem máte mokrou, ale ke kořenům se té vláhy stejně moc nedostane a proto vám okurky vadnou.Měl byste okurky plečkovat nebo okopávat, pak stačí zalévat méně, ale zato vydatně.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.