Měsíční jahody - množení

Od: Datum: 13.07.16 13:19 odpovědí: 2 změna: 13.07.16 23:27
Ahoj, chci se zeptat, kdy je vhodné množit měsíční jahody (rujana) pomocí dělení trsů a jak tyto trsy rozdělit, jestli rostlinu vyrít nebo jak na to. Omluvte mě, jsem začátečník. Děkuji za vaše odpovědi.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.07.16 14:09

Rujany se množí hlavně výsevem. Semena se dají normálně koupit. Dělení trsů jsem nikdy nezkoušel, ale dal by se kousek trsu odrýpnout např zahradnickou lopatkou. Celou rostlinu nevyndávejte. Počkal bych s tím na chladnější počasí, cca na pol. září.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 13.07.16 23:27

Běžně dělím trsy, které jsem získala výsevem. Dělám to už mnoho let a velmi jednoduše. Uchopím větší trs oběma rukama a roztrhnu. Některý velký i na 4 kusy. I menší se dají dělit - na menší kousky, ale musí být co rozdělovat. Zahrabu do země, srdíčko ven a zaleju. Chytá se to jako plevel. Taky jsem si objednala nějaké pnoucí jahody a praskla je do záhonu. Neměla jsem, při stavbě domu, čas se jimi zabývat a po pár letech zplaněly. Dnes jsou z nich malé jahůdky, ale větší než Rujana, které se normálně rychle množí samovýsevem i šlahouny a jsou všude, kde mi nevadí, nebo nemám zatím co zasadit. Občas je ale musím někde i vyplet, když se mi dostanou, kam nechci.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.