Chilli papriky - žloutnou - příčina?

Od: Datum: 12.07.16 15:42 odpovědí: 5 změna: 13.07.16 10:14

Dobrý den,

prosím Vás o radu, jak zamezit žloutnutí listů paprik? Už plodí, ale z ničeho nic začly před třemi týdny žloutnout. Začlo to spodními listy a přesouvá se to výš. Před dvěma týdny jsem použil kopřivovou jíchu na pohnojení (zdálo se mi, že to na chvíli pomohlo), chystám se dát další dávku. Nemůžou být už malé květináče? Jinak zaléváme každý den nebo ob den do podtácku. Nebo mají málo živin? Kde by mohla být chyba?

Děkuji.Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.07.16 21:48
avatar

Podle mne mají málo místa pro kořeny. Nezáléváte nadměrně? Já měla vloni papričky na balkoně po 3 kusech v 60 cm truhlících a později se jim také přestalo dařit. Hnojila jsem je jednou za měsíc. Úrodu jsem měla celkem slušnou.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.07.16 00:53
avatar

málo světla! s kombinací malých květináčů.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.07.16 07:12

Děkuji Vám oběma!

Jestli zalévám nadměrně, to právě nevím. jak jsem psal - po nejprv, než začly kvést, tak každý den do podtácku a rostly jak z vody. Po květu začlo žloutnutí. Oba (obě) jste se shodli(y), že můžou mít málo místa a potřebovaly by přesadit - to by mohlo být ono. Světla málo nemají určitě, to fotka zkresluje. Okna jsou na jih a pere na ně téměř po celý den slunce.

Datum: 13.07.16 07:52
avatar
Slunce za oknem není stejné jako před oknem. Teď kdybyste je dal před okno, slunce je spálí. Za oknem se taky neopalite.
Podle mě jsou malé květináče, kde je problém udržet akorát živin i vody. Chilli papričky ale mám taky v daleko horší kondici než jiné papriky.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.07.16 10:14
avatar

Přesně, okna mají UV filtr. Pan by je měl dát ven, napřed do stínu, po týdnu na slunce

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.