Druh a využití aloe

Od: Datum: 11.07.16 19:35 odpovědí: 3 změna: 12.07.16 22:27
Dobrý večer,potřebuji radu. Koupila jsem si tento druh aloe,ale nevím se může používat vnitřně,nebo jen dermatologicky. A prosím o celý název a druh této rostliny.
Předem děkuji za odpověď.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.07.16 01:17
avatar

Zdravím eva. Aloe existuje cca 400 druhů a zdaleka ne všechny mají léčivé účinky, které by stály za řeč.Těch, co mají opravdu hodně účinných léčivých látek je pramálo. Pokud mi je známo, tak léčivkou u nás je aloe vera - ostatní jsou spíše okrasné pokojovky. Vaše aloe je druh Aloe jucunda Reynolds a je jednou z nich. Už vám někdy kvetla? Má krásný květ.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: eva*
Datum: 12.07.16 09:40
Děkuji za odpověď, bohužel ještě nekvetla. Ale divím se, že se nepoužívá dermatologicky, paní v květinářství mi tvrdila,že ano. Tak jsem si z jejich pár listů vymačkala ten gel a potírala s ním obličej a musím říct,že problémy s akném mi zmizely a jinou kosmetiku jsem na obličej nepoužívala. To je opravdu zajímavé
Datum: 12.07.16 22:27
avatar

Tak v tom případě máte aloe juvenna a né jucunda. Vzrůstem si jsou totiž podobné, ale jucunda je hodně přizpůsobena suchu, takže z té byste moc té šťávy nevytlačila.Pro jistotu mrkněte na foto aloe juvenna.Nevylučuji ani nemohu potvrdit, že v její dužině jsou nějaké stopy účinných látek, ale určitě né v takové koncentraci jako u aloe vera.Když vám ale pomohla, tak to je jenom dobře.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.