Příroda je jiná

Od: Datum: 09.07.16 13:12 odpovědí: 14 změna: 10.07.16 22:34
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: dylin
Datum: 09.07.16 13:22

Protože žije podle toho, jak ji nastavil Bůh. Člověk život vzal do svých rukou, protože si myslí, že může rozhodovat lépe sám.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 09.07.16 13:44
Je tu miliardy let, člověk pár stovek tisíc let ale už je pozdě aby ji pochopil. Jsme pretechnizovana společnost a jednou to s námi špatně dopadne! Promiň za mou upřímnost!
Ohodnoceno: 2x
 
Od: rv
Datum: 09.07.16 13:54

A proč si myslíte, že je jiná než my? V čem?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jofa®
Datum: 09.07.16 14:26

Příroda není jiná, to jen my lidé si chceme podmanit přírodu a ovládnout k užitku svému. Pokud to nebude v souladu s přírodou, zle to pro nás skončí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.07.16 13:33

Má mocné samoregulující mechanismy. Vždy jí vrátí do stavu života.Biosféra v minulosti přežila i kompletní hluboké zamrznutí celé planety.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.07.16 14:30
avatar

Člověk je taky dílem přírody, ale moc se ji nepovedl a právě proto, že jsme jiní to snámi lidstvem nedopadne dobře. Člověk je příliš vyspělé a důmyslné stvoření a stále se zdokonaluje. Na rozdíl od jiných tvorů může přemýšlet, ale to je právě ten kámen úrazu. Svůj rozum člověk ve většině případů neumí užívat správně a zdobí nás takové vlastnosti jako je nenávist, závist, nenechavost, nenažranost, nadřazenost, pýcha atd. Kdybychom se zamysleli nad původem člověka, zjistíme že všichni jsme se zrodili z jednoho zdroje a nmělo by být mezi námi rozdílu a každý by měl mít stejný nárok užívat tuhle naši zeměkouli. Neměli by existovat lidi, kteří si mohou koupit část této země a sami pro sebe ji rozebrat a zničit a rozprodat dalším. Neměli by existovat ti co naši planetu znečišťují různými odpady v bezohledné honbě za bohatstvím. Neměli by existovat lidi, kteří zabíjejí živé tvory pro zábavu a pro zisk a ne proto aby se najedli. To všechno se lidstvu jednou vymstí a dojede na to. Možná budou lidi existovat i potom, ale to už tak jiní nebudou, příroda si sjedná respekt a vrátí je na úroveň začátku jejich vývoje. Příroda si umí sjednat pořádek a to co do ní nezapadá jednoduše změní nebo dokonce zprovodí ze světa. Příroda je odvozena od slova přirozený a to je správné, my jsme jiní!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.07.16 14:32
avatar

protože mi jsme ji tak nějak opustili a už jsme skoro zapoměli, odkud vlastně jsme.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 10.07.16 13:31

To jsme zapomněli odkud.To máte pravdu,ale můj osobní názor je ten,že odtud nejsme.Tady jsme nováčci,cizinci,tedy krom našich těl.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: stir
Datum: 09.07.16 15:16

Dobrý den.. Máme doma obavy kolik vlaštoviček se k nám vrátí příští jaro. Každoročně osm, devět hnízdeček. Ty první vždy vyseděly a odchovaly dvakrát po pěti, šesti. Letos obsazeno šest, ale že mladé nebylo čím krmit, odchovaly po třech mladých, dokonce i jediném, asi prvním co se vyklubalo. Je to pěkné že u nás zmizely mouchy i komáři, ale bohužel m.j. i veliké společenství vosíku francouského, které jsme šetřili, a nehýbalo se jejich obydlím. Spolehlivě nám už po mnoho let opylovali stromy. Příroda nám (některým) ukazuje, jak krásně můžeme ukončit i my svou kariéru.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.07.16 13:30

Nic nám neukazuje.Žije vlastním životem a my lidé jsme jí úplně fuk. To je jen naivita a sebestřednost si myslet to,že nám něco ukazuje příroda.Kašle na nás vážení.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: stir
Datum: 10.07.16 22:34

To je též pravda. Určitě má větší sílu než všichni mocní.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.07.16 13:28

No tak napůl je jiná.Naše těla jsou s ní plně v kontaktu a jedou podle ní. Ač si to málokdo uvědomuje,naše těla žijí vlastním životem nezávisle našim přáním,tužbám a myšlenkám. Z přírody jsme se vymanili a zpalť bůh za to,protože je to velice krutý a nesmlouvavý svět. Je to kruté bitevní pole,kde musíte být neustále aktivní,jinak nepřežijete. Plně byste to pocítil(a),kdyby Vás někdo vypustil bez prostředků třeba uprostřed nádherné divočiny.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.07.16 17:23
avatar

Protože, kdyby myla stejná jako mi, tak by to byl docela mazec! :-D

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.07.16 19:58

Vy jste robot?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.