Kamčatská borůvka-stáří-nemá plody

Od: Datum: 05.07.16 10:50 odpovědí: 4 změna: 07.07.16 08:26

Mám tři rostliny kamčatské borůvky,stáří 10let.poslední tři roky je stále měně plodů,letos už vůbec NIC!

Mám to zlikvidovat a koupit si nové,nebo stačí nějak razantně prořezat?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: balzerka
Datum: 05.07.16 11:50

Poradte se na zahradnictvi.chovanec@seznam.cz , tel. 606 920 975. Oni borůvky kamčatské šlechtí a radí ohledně pěstování.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 05.07.16 11:51

A nemůžete vložit i foto, jak keře vypadají?

Ohodnoceno: 0x

Datum: 06.07.16 22:54

.Zlikvidovat určitě né, ale prosvětlit určitě ano. Jak napsala floro, víc by se vidělo z foto, ale jestli jste žádný řez doposud nikdy neprováděl ( první měl být mezi 5.- 7.rokem), tak proto vám přestaly plodit. Keř je totiž světlomilný a čím je hustější, tím se jeho plodnost rok od roku snižuje.Měl byste jej každé 4 roky prosvětlovat. A to na podzim po opadu listí nebo na jaře před rašením a to tak,že odstraníte z keřů větve vodorovné (u země) a ty, jež mají sklon k převislému růstu. Ponecháte cca 12 kosterních větví, hlavně mladší pruty uprostřed a pouze je nad místem rozvětvení zkrátíte, tím se vám začnou opět tvořit silně plodící letorosty.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 07.07.16 08:26

Děkuji,už jsem to udělal.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.