Tak už asi nemám kudrnatku

Od: Datum: 02.07.16 13:41 odpovědí: 11 změna: 03.07.16 11:59

Ahoj všichni, měla jsem peknou, sveží kudrnatku v polostínu, najednou vykvetla a celá zežloutla, asi je s ní ámen, vláhu měla, umořila jí vedra nebo co se jí mohlo stát? dík za radu :)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.07.16 13:47

Nestalo se jí nic. Petržel je dvouletka, která tedy začala plnit své poslání, tj. rozmnožit se. Vysejte novou.

doplněno 02.07.16 18:02:

Maky, ta sazenička byla letošní nebo loňská, znovu obražená. A jsme u toho. Byla loňská, a proto kvete.

Ohodnoceno: 2x

Od: wamp®
Datum: 02.07.16 13:53

Já budu na této otázce parazitovat :-D

Stalo se mně to samé,ale kudrnka byla letošní :(

Ohodnoceno: 0x

Od: maky®
Datum: 02.07.16 13:55

no vlastně...mám také letošní *sok* !

Datum: 02.07.16 13:53

aha :-D díky

Datum: 02.07.16 18:49

to mne nenapadlo, ani jsem se nepídila, jakou prodávají,,,,,,tak to bu´de ono,,,,,,,

Datum: 02.07.16 13:48

Co to je? Znám jenom petrželku kudrnku.

Tak jestli to je petrželka, tak druhým rokem opravdu vykvete a končí, jak píše pckop

doplněno 02.07.16 14:34:

No a kde jste je koupili, děvčata? To by mě moc zajímalo. Protože už mívám takový pocit, že se šlechtí tak, aby člověk stále něco kupoval. Nevydrží nic dlouho, jako by to už začínala příprava na genetické upravování rostlin.

Pořád kupovat nové osivo, novou sadbu, nové rostliny, abyste si nic nemohli namnožit sami.

Velice je tím známá firma Monsanto. Též Monsanto Agrofert.

Ale to jenom začátek. Jejich cíle jsou neustále ,,vylepšovat, geneticky zušlechťovat osivo. A časem bude člověk na nich závislý a bude muset stále od nich kupovat nové a nové osivo, protože semena ztratí klíčivost.

Doby, kdy zde byly naše české plodiny a sami si je namnožíme mohou být podpisem TTIP nenávratně zničeny.

Datum: 02.07.16 16:47

Pohanko koupila jsem na jaře sazeničko v trhu...je fakt, že dřív když jsem něco koupila zasadila, bylo to v pořádku, koupili jsme v OBI pnoucí růže, protože mi letitá vymrzla, ale nejsem z toho nadšená, ani jedna nic moc, Pak jsem kopila v zahradnictví značkovou růži /o tom už jsem založýila diskuzi/ a růže, která správně má vonět, tak nevoní,,,,,a tak by se dalo pokračovat,,,,

Datum: 02.07.16 17:56

Možná zkusit menší zahradnictví, než tyhle Obi a Hornbachy.

Datum: 02.07.16 16:17

Před několika lety se u nás přemnožili hryzci. Měla jsem pěknou petrželku, najednou celé řádky začaly usychat. Tahala jsem jednu rostlinku za druhou a byly to jen samotné natě, kořeny hryzci sežrali.

Nasejte novou. Já díky letošní dlouhé nepřítomnosti doma jsem ji sela až někdy kolem 10. června a už mám pěkné zelené řádky, rostlinky jsou asi 2 cm vysoké. Ještě to letos doženete. *placni*Jaga.

Jo a semínka jsem nekupovala, měla jsem je sebrané od loňska z vlastní sklizně.

Datum: 02.07.16 19:26

Nech uzrát semena.Pozbírej je až budou černé a na jaro je zasad.Další rok ti zas vytvoří semínka a tak pořád dokola :)

Datum: 03.07.16 11:59

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.