Nevíte,co to je?

Od: Datum: 02.07.16 09:38 odpovědí: 3 změna: 02.07.16 13:34

Dobrý den,v Číně jsem si objednala semínka bílé šalvěje,ale dorazilo něco jiného a vyrostla z toho tato rostlina. Bohužel netuším oč se jedná. Má to rádo hlinitopísčitou prohřátou půdu,pravidelnou zálivku a přímé sluníčko.Při nedostatku sluníčka se na listech objevují žlutobílé tečky,které po čase zmizí . Kořen je podobný malé petrželi a má růžovou barvu. Listy po promnutí připomínají nahořklou ředkev a a zatím to nekvetlo. Mám jí v truhlíku na okenním parapetu.Listy jsou na délku "zatím" 11 cm a na šířku mají 8 cm. O co se jedná neznají ani u nás v zahradnictví,ani ve skupinách na fb-určování,prodej rostlin. Tak snad budu úspěšná alespoň zde. DěkujiSeznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.07.16 12:55
avatar

Tak to by mě také zajímalo, protože stejná rostlina se mi letos objevila v počtu několika explářů na květinové zahrádce. Určitě jsem ji tam nesela. nechala jsem poze jeden kus, abych se podívala, co z toho nakonec bude - zatím nekvete.


doplněno 02.07.16 13:01:

* pardon za překlepy - to je tak, když člověk dělá víc věcí najednou. :-D

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.07.16 13:19
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.07.16 13:34
avatar

To ne, kakost pyrenejský znám velmi dobře a toto vypadá opravdu úplně jinak, musel byste to vidět z blízka. Listy jiného tvaru, mnohem-mnohem větší, nevoní apod.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.