Ficus alii - choroba či škůdce

Od: Datum: 01.07.16 02:12 odpovědí: 6 změna: 03.07.16 15:08

Mám ficus alii (ficus maclellandii alii ), velkou, 25 let starou rostlinu. Během posledního roku se však na listech začaly dělat podivné fleky a listy postupně opadávají. Potřebovala bych radu, co to je za nemoc či co to je za škůdce. Zkoušela jsem postřik Mospilanem ovšem bez výsledku.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.07.16 11:58

Opravdu mi nikdo neporadí? Nějaký nápad bych prosila.

doplněno 02.07.16 22:59:

Babkazov + 72mona - je to druh fíkusu, na výšku má přes 2 metry. Neustále obrůstá novými listy, ale i ty po čase mají tyto flíčky.

Datum: 02.07.16 15:49

Takovou rostlinu já neznám, ale listy to má jako dračinec. Já bych uřízla a dala zakořenit vršky. Zachránila bych, co se dá. V květináči bych seřízla zbytek na nějakých 30cm a dala novou zeminu. A řekla jí, jestli chce žít, tak se musí zasnažit. Já že víc udělat neumím. :-D Mám moc blbé nápady?

Ohodnoceno: 0x

Datum: 02.07.16 21:42
Vypadá stejně jako můj ficus binnendijkii alii. Fikusy, když se jim něco nelíbí, tak shazují listy, takže u vás to vypadá na nějakou chorobu či nedostatek (či nadbytek)nějakého prvku *nevi* Ale ještě vydržte, určitě se ozve někdo, kdo to pozná. M.

Datum: 03.07.16 10:49

Ano, je to Ficus benendiikjii ´Alli´. S největší pravděpodobností to bude houbového původu, listová skvrnitost. Mospilan je na mšice, ne na houbové choroby. Zvolte z postřiků Discus, Dithane nebo Novozir.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 03.07.16 15:01

Díky, Dithane mám doma, tak to hned vyzkouším.

Datum: 03.07.16 15:08

Raději bych stříkal Ortivu, je univerzálnější.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.