Lógr jako hnojivo?

Od: Datum: 26.06.16 17:50 odpovědí: 11 změna: 29.06.16 21:59

Slyšela jsem, že pažitku mám přihnojit lógrem z kávy. Vypadá to, že jí to svědčí. Zkusila jsem to i u jedné pokojovky, a výsledek byl spíš opačný. Máte někdo ověřené, kterým rostlinám lógr prospívá. Zatím ho nosím na kompost, tam se to smísí.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.06.16 17:55

mohu potvrdit jen, že lógr prospívá růžím

Ohodnoceno: 0x

Datum: 26.06.16 18:03

Zastávám názor, že lógr je obyčejná organická hmota, která patří na kompost. Nevím, co by v něm mělo být tak vyjímečného, že by se měl dávat přímo k rostlinám. Za mě: pověra šířená na internetu.

doplněno 26.06.16 18:33:

Maky, myslíte ty banánové slupky plné chemie z postřiků?

Ohodnoceno: 2x

Od: maky®
Datum: 26.06.16 18:39

hmmm to me nenapadlo, tak abych je snad předem luhovala v pivu nebo co, ach jo, všude samá chemie, díky za upozornění,,,,,,:)

Datum: 27.06.16 07:55

Fáákt jo? Jako že mi zůstane v hrnku vyvážené hnojivo pro růže? *smich*

Datum: 27.06.16 08:11

rostlin, ale nedávat jim to večer, nebo celou noc si pak růžičky nezdřímnou *jasne*

Datum: 26.06.16 18:23

logr již delší dobu sypu přímo do záhodů, doma do květináčů se mi to moc neosvědčilo, na zahradě prý přiláká žižaly a odpudí plže - uvidím, jestli je to pravda. Nedavno jsem se dozvědela o prospešnosti banánových slupek hlavne pro růže, tak slupky rozkrájím a sypu na záhonky, všechny kvetiny i zelenika jsou spokojené. *slunce*

Datum: 26.06.16 18:36

Už se tady o tom diskutovalo a také jsem přispívala. Logr schovávám a sypu venku do záhonů. Prostě kam mne napadne, ale nejvíc jsem ho dávala rovnou vedle vchodu, protože jsem byla kolikrát líná s ním lítat po zahradě a tam mi tenkrát vyrosty ty modré durmany do nevídaného objemu. Do hlíny pokojovek logr nedávám. Asi to svědčí některým rostlinám víc a na některé to vliv nemá a některým to může škodit. Ačkoliv já jsem si ještě nevšimla, že by mi na zahradě ten logr nějak škodil a už to dělám hodně let.

Datum: 26.06.16 20:59

Jsem někde čtla že logr nemá pro rostliny význam ale má ho ráda kdejaká havět v kompostu.Takže jako potrava do kompostu

Datum: 27.06.16 09:00

Kávová sedlina je organická hmota.Aby byla přínosem jako hnojivo,musí nejprve podlehnout biologickému rozkladu.Jinak poslouží pouze jako kypřící hmota.V květináčích kypřit nepotřebujeme,tam připravujeme správnou půdní strukturu předem.Takže ano,lógr patří do kompostu.

JABRAKA

Ohodnoceno: 1x

Od: chatarka
Datum: 27.06.16 21:37

Vlastně je to popel, když se káva praží. Teď jde o to, čeho hodně obsahuje, jakých prvků.. Na dusík to nevypadá.

Datum: 29.06.16 21:59

Naprosto souhlasím s pckop a jabraka.O logru se nedá říct, že by byl v pravém slova smyslu přímo hnojivem.Ale kávová sedlina je organický odpad bohatý na dusík, o kterém je známo,že má vliv na bujnější růst rostlin,ale na druhou stranu jsou daleko více náchylnější na choroby či škůdce.Jsou rostliny,které dusík přímo milují .Nevyváženost živin ale mnoha rostlinám neprospívá - příkladem je ta vaše pokojovka.Logr patří do kompostu a teprve pak ve formě kvalitního substrátu plného živin ho sypat k rostlinám.

doplněno 30.06.16 22:18:

Dusík se z logru do země uvolňuje rozkládáním

Ohodnoceno: 1x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.