Maliny letos nekvetou

Od: Datum: 26.06.16 08:49 odpovědí: 9 změna: 29.06.16 16:26

Jen vyrostly do 160 cm a vypadají že porostou ještě výše.Máme je 3 rok,vždy na podzim je ustříhnu na krátko a na jaře rostou nové výhony a nasazují květy.Letos ale jen rostou do výšky,kde je problém nevíte někdo z vás.Děkují za radu a kvetou už maliny vám?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.06.16 09:09

maliny už by měly mít plody v tuto dobu.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 26.06.16 09:09
avatar

Mě kvetou maliny jako o závod a již sklízím žluté. Maliny plodí na dvouletém dřevě.

Co letos vyroste nové /světle zelené větvičky/, tak příští rok pokvetou a zaplodí.

Ty staré, dřevnaté, odplozelé, odstraním. Pokud nějaký výhon je pěkný a zdravý, tak na podzim ustříhnu pouze vrcholek s odplozeným vrškem. Příští rok vyrazí nové postranní větvičky z paždí listů a tyto maliny jsou ty nejranější.

Protože mi více chutnají ty žluté, tak jsem chtěla červené zlikvidovat a na zimu je zcela ostříhala u země s tím, že je vyryju. Nedostala jsem se k tomu a tak na jaře vyrašily a já je nechala. A jak píšete, jsou to jenom pruty. Úroda bude možná poskromnu v srpnu /to potom právě vrcholky zaštípnu/ anebo vůbec žádná, a až právě ten příští rok.

Je to jako s jahodami, ty také plodí nejvíce druhým rokem.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 26.06.16 09:10

Otázkou je, které maliny máte, jestli jednouplodicí nebo remontantní. Nové výhony jednouplodících už mají plody, remontantní ještě ne, ty začnou koncem léta.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: miji
Datum: 26.06.16 16:54

Děkují všem za rady a zkušeností,maliny to máme "remontantní" od Starkla.Tak jak píšete budou mit zřejmě plody až tak koncem léta,mne udivilo že jsou už ted tak vysoké...no nic,tak si počkám.Ale to pak jsou vyhodnější ty jednou plodíci,koncem léta už je méně sluníčka.

Datum: 26.06.16 17:11

Klacky, které teď vyrostly a budou plodit, na jaře zakrátíte a budou plodit příští rok v tuto dobu. Nově narostlé znovu na podzim.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.06.16 10:05

Dobrý den, já mám pocit, že ty maliny někdy nějak zmutují ani nevím proč. my máme doma dlouhá léta žluté maliny a loni v létě se udělal jen trs květů na vrcholku, takže z každého prutu máme tak 5 malin a pak nic.Letos to samé, takže se to chystám zlikvidovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.06.16 18:30
avatar

Mám maliny dvakrát plodící. Jsou výborné, velké, ale odrůdu neznám. Ale dělám to tak, že na jaře nové výhohy které vyraší a hodně rostou do výšky, zakrátím všechny tak metr nad zemí, ony se pak rozvětví do stran a plodí více. Letos už je po sklizni, ale už jsou další nové výhony přes jeden metr dlouhé, takže zase budu o třetinu zkracovat. Ty budou plodit na podzim. Ty staré co už letos plodily vystříhávám u země hned po sběru, aby nepřekážely novým šlahounům.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.06.16 08:22

Občas někomu prý "zdegenerují/zmutují" maliny. Nevím nakolik je takový stav reálný, spíš si myslím, že jde o záměnu s únavou půdy. ZAHRADNÍ maliny už nejsou lesní divočinka ze suché paseky, ale rostlina náročná na vodu a hnojení. sempra.vlosiny.sweb.cz/malina.htm

http://www.pluska.sk/izahradk…-vase-kricky-koncom-juna.html

Ohodnoceno: 0x
 
Od: marijakes
Datum: 29.06.16 16:26
Mám několik druhů malin a už mnoho let. Vždy po sklizni odriznu až u země starevetve tedy ty, které již dali úrodu. Z nových vyhonu, rozumí se letošní nechám tak tři až čtyři nejsilnější.ostatni vše výřezu hned u země. Příští rok se budou tyto větve rozvetvovat a rodit. při tom opět vyrostou nové zelené výhony.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.