Difenbachie - problém s kvetením

Od: Datum: 03.12.12 13:01 odpovědí: 6 změna: 06.12.12 21:13

Dobrý den prosím o radu: už třetím rokem naše difenbachie v září vyžene tři květy a ne je rozvinout? Hledáme chybu a nebo radu jak a čím jí pomoct aby květy vypustila do plné krásy :) Děkuji Říha

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.12.12 13:28

Nevím jak s rozvinutím květů ,ale vím, že pokud kvete, mají se květy vylamovat, protože zastavují růst listů .

Datum: 03.12.12 13:37

Díky PORAĎTE! Difenbachie jsem doma roky měla ale to, že kvetou jsem se dozvěděla právě nyní. Hledala jsem na nettu a pokud nasadí květ, má se vylomit. Ty moje byly krásné ale za celé roky květ neměly.

Datum: 05.12.12 17:09

Dobrý den, máte nádhernou rostlinu, v žádném případě nic nevylamujte. Čím hnojíte? V době tvorby květního toulce použijte Kristalon, květ a plod. Květ difenbacjie je nádherný aronovitý, i já jsem měl tu čest, že mě moje rostliny odměňovaly kvetením. A nevím jak často rosíte, ony se květy většinou neotvírají z důvodu nízké vzdušné vlhkosti, ale nechci plácat, když nevím jaké má vaše rostlina podmínky.

Ohodnoceno: 2x

Od: vlada*
Datum: 05.12.12 19:02

Děkuji za pochvalu ale po pravdě jak tak čtu pak pochvalu by spíš zasloužila difenbachie :) Zálivka odstátou vodou, rosení vůbec ne, a hnojení čas od času hnojivo na pokojovky :(

Datum: 06.12.12 14:36

ok, tak občas roste, rozprašovač stojí pár korun, a to hnojení prováďějte pravidelně, ony difenbachie jsou takové vděčné rostliny, viděl jsem exemláře, které rostly v šílených substrátech, jíl, bez humusu a také žily, ale k opravdu zdárnému růstu potřebují výživný středně těžký substrát, mě se osvědčilo přidávat do substrátu - běžného pro pokojovky od Agra, ještě hrst drobné mulčovací kůry, prostě takový ty drobky, co se v pytli s mulčovkou najdou, nic odborně drceného nebo tak něco, tak hodně zdaru...

Ohodnoceno: 2x

Od: vlada*
Datum: 06.12.12 21:13

Díky moc, pokusím se polepšit a třeba se mi odvděčí a rozkvete :)

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.