Muze byt travnik prilis husty?

Od: Datum: 23.06.16 17:07 odpovědí: 4 změna: 23.06.16 18:57
Vysevam novy travnik a zajimalo by me, jestli se da "prehustit", tedy dat az prilis osiva ze travnik bude prilis hustY? Nebo plati cim hustsi tim lepsi a neda se nic zkazit?
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: maky®
Datum: 23.06.16 17:23
avatar

čím hustší, tím lepší...to je velký omyl. Každé jednotlivé semínko potřebuje ke zdárnému vývoji určitý prostor, jako každá jiná rostlina, Když tam naperete nepřiměřeně velké množství semínek, rostlinky z nich vyrašené strádají, nemají prostor pro svůj vývoj, trpí i nedostatkem světla a živin,...takže přiměřeně, přiměřeně.,...

když jsme před mnohy roky instalovali na zahrádku náš první bazé, okolí bylo potřeba rychle zatravnit...zakoupili jsme travní koberce, položili a pilně zalévali...byl to rychlý proces, ale...tyto koberce jsou opatřeny travním semenem, které hodně rychle vyklíčí a trává roste rychle, protože má všechny nejlepší živiny ve správném poměru - jenomže tam jsou ta semínka strašně hustě a proto je trávník choulostivý a náchylný na různé choroby, plísně a pod.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.06.16 17:31
avatar
U nás jsme semínko hezky rovnoměrně rozhodili a pak přišla průtrž a všechny semena smyla do pár míst. V těch místech vyrostl hezký trávník o přesto, že tam bylo 5x semena než mělo být.
Možná některé vychcipaly, že měly málo místa apd ale pořád jich tam zbyla fura a trávník hezký. Ale je to zbytečně drahé, plýtvat semínky.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.06.16 18:33
avatar

Samozřejmě všechna semínka nemají stejnou šanci.Při omezení prostoru vyhraje ten nejsilnější.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.06.16 18:57
avatar

nema to rad...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.