Jakou trávu?

Od: Datum: 23.06.16 08:46 odpovědí: 4 změna: 23.06.16 10:06
Dobrý den, poradíte mi prosím druh trávy : chtěla bych takovou tu jemnou trávu. Ne tu, která ma velké tvrdé drny a tráva je tmavší a velmi ostrá. V obchodě sice radi, ale ve výsledku je to většinou mnou popisována tráva. A podle fotek na obalech se opravdu nic nepozná. Koupila jsem i lucni trávu a ve výsledku tam vyrostla jen jedna kyticka a jinak spousta plevele!
Děkuji.

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.06.16 08:52
avatar

Vy myslíte trávu do trávníku k domu? To záleží na Vašem vkusu. Většinou je na výběr hřištní směs, která je odolná vůči pošlapu a mechanickému tlaku (tu jsem dával já kolem domu a když se o to staráte, vypadá to moc hezky). Dále máte parkovou směs, která je jakoby reprezentativní. Je krásně rostlá, jemná, tmavě zelená. Pak je luční směs třeba... Dále máte možnost zvolit si, zda chcete osivo do stínu nebo na suchá či slunečná místa.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 23.06.16 09:12
avatar
Na loukách ale většinou roste to, čemu říkáme plevel :)
Škoda, že už je tu posečeno (poprvé), dala bych sem fotku - soused má kolem zahrady luční směs (samá kopretina, jetelíček apod.). Jinak přesně jak píše @samurraj - parková je jemnější a vyšší, roste rychleji a ta určená na hřiště je právě ta tuhá, zátěžová. M.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.06.16 09:36
avatar

Já bych vám doporučil trávu na fotbal. Jmenuje se Hřištní směs. Je dobrá v tom, že je nízká a má hlubší kořínky.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.06.16 10:06
avatar

Ano říká se, že hřišťová je nízká, ale moje hřišťová tráva je po týdnu nesekání vždy vysoká jak prales zřejmě, jak je to naprané hnojivem a zálivkou.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.