Petržel mrkev v páscích

Od: Datum: 19.06.16 16:23 odpovědí: 14 změna: 21.06.16 10:54

Letos jsem sel mrkev a petržel v papírových páscích.Vyrostlo mi toho strašně málo,petržel skoro vůbec.

máte s tím někdo zkušenost?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: uska®
Datum: 19.06.16 16:44

Ano, vloni jsem také naletěla na petržel v páscích. Z 3 metrového řádku mi vyrostly 3 petržele. Do návodu zapomněli dopsat - vzejde jedna petržel na jeden metr čtvereční*smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.06.16 16:58
avatar

je to asi jen v podmínkách pěstování.Mrkev mám z pásků,vyrostla pěkně,výhodou je,že to není drn a není třeba ji jednotit.Petržel mám z pytlíku,vyrostlo jich v řádku 5 ks.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.06.16 17:09

Tu petržel máme mizernou každý rok,musím ji sít i třikrát a stejně tam nic moc není.Jsme na Vysočině, Jihlava,ale sousedům v koloniji rostou.

Od: balzerka
Datum: 19.06.16 18:09

Petržel je vždycky problematická. Pásek jsem taky kdysi zkoušela a taky to bylo řidší. Jedno ale pozoruji, že semínka jsou velký byznis. Prostě smetí, staré osivo kdovíjak ošetřené a skladované. Hlavně prodat. Příklad: V 70. a 80. letech jsem pěstovala černý kořen. Klíčivost téměř stoprocentní. Úroda pravidelně velká. Za posledních 15 let jsem koupila více sáčků různých firem, a nic! Opakovaně nic. Je potřeba si zapisovat zkušenosti /firmu/ nebo u zahradníků zjistit, odkud berou kvalitní osivo.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 20.06.16 16:23

Není na to nějaký postup? Musí být záhon uplácaný prknem,nebo fošínkou? Soused to dělá jak ve škole a roste mu to krásně.ak moc musí být prohnojené záhony na mrkev a petržel?

Datum: 19.06.16 18:50
avatar

Kdysi dávno jsem koupila ředvičky v pásku. Nic moc. Prostě spíše nic a bylo to pěkně drahé. Od té doby vůbec nic takového nekupuji. Je to ošklivý byznys a lidé se nachytají. A vůbec dneska jsou ta semínka jiná. Já jsem loni koupila červenou řepu a vyrostl mi z jedné třetiny mangold. Nevadilo mi to, protože mám ráda obojí, ale určitě by to tak být nemělo. Jojo, zlaté staré časy...

A petržel mi nevzešla nikdy. Proto jsem začala vysévat pastiňák. Před pěti lety jsem měla úrodu nádherného voňavého pastiňáku, pak to začalo jít z kopce a letos mi z celého záhonu pastiňáku, pečlivě vysetého po jednom semínku, vzešla jedna třetina.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.06.16 18:53
avatar

stačí pohlídat expiraci, ale jinak s petrželí mám vždy taky problém, vzejde je vždy málo. Mrkev je krásná snad vždycky, ale pásky nekupuju. Přijde mi to drahé, to by snad raději sázel semínka pinzetou... prostě jednotím jako vždycky. Ředvičku sázím tak, abych jednotit nemusel.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.06.16 10:45
avatar

claymane,

Jednou jsem tou pinzetou lepil semínka na pásek WC papíru,lepidlem na tapety. docela to šlo.Ale dnes používám techniku smíchání semen s písečkem a seju do řádhů normálně.
JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.06.16 10:54
avatar

míchání s pískem znám, ale nepoužívám. Doma se dokonce míchalo semínko mrkve s pískem a semínkem ředkviček. Mělo to logiku. Ředkvičky jdou ven první a místo přenechají pro mrkev, která se nemusí tolik protrhávat. Mě protrhávání nevadí. Semínko mrkve je naštěstí levné a tak není potřeba s ním zacházet jako se šafránem. :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.06.16 20:23
avatar

Já taky, velmi špatnou.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.06.16 20:31
avatar

Já letos poprvé použila pásek s ředkvičkami-celkem dobrý,salát nic moc a petržel vůbec nic. Mrkev jsem zasela, ale tu mi cosi rozhrabalo, asi kosák, straka?

Nejlíp se dařilo bazalce v takových discích,tu sklízím dobře, patrně proto, že je doma za oknem.

Co vzejde a daří se tomu, žerou slimáci a nějaké housenky. Co nikomu nechutná, to mi umlátil déšť.*zed*

Ale libeček a pažitka super, :-D haha

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lemar05303000
Datum: 20.06.16 16:15

Taky jsem se nechala nachytat. Petržel už nevzejde ani z pásků, ani ze semen. Já jsem koupila pásky se semínky květáku, mrkve a z květáku nevyrostla ani jedna rostlinka a z mrkve asi 5 ks. Takže žalostné. Lena

Ohodnoceno: 0x
 
Od: maky®
Datum: 19.06.16 21:04
avatar

Jednou jsem si koupila obalovaná semínka ředkviček, takže byla asi jako hrášek a hezky se vysévala.

Bohužel úroda nic moc, na to, že to bylo dost drahé :(

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.06.16 17:19
avatar

Zdravím. Taky mi nevzcházela semínka petrželí. Po dva roky jsem byla naštvaná a nechala si jen oné 3 vzešlé petržele z celého pytlíku. Ale nechala jsem je vykvést a vytvořit semena. Po vysetí mi vzešla všechna semínka. Od té doby seju jen svá semena. Dělám to i s kudrnkou. Idanova

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.