Zvladnu odkopat parez?

Od: Datum: 18.06.16 13:51 odpovědí: 7 změna: 19.06.16 10:09
dobry den...poradite mi jak odkopat maly parez cca 10 cm? jsem laik a zenska) jak daleko od nej mam kopat? byla to zakrsla tresen kdysi.. tak to bych mohla zvladnout? koreny nebudou hluboke?
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.06.16 13:58
avatar

To je pařízek ten půjde snadno, akorát to chce něco na odsekání kořenů, protože hlavní do hloubky půjde / podle toho jak hluboko byla vláha/. Kopat přímo kolem a pak podle toho kam půjdou kořeny.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kremilek
Datum: 18.06.16 14:03
a prosim...jake naradi na to? myslite neco specialniho? mame krumpac a kopacku) )
Od: paw®
Datum: 18.06.16 14:02
Kopat dokola hned u pqrezu. Paknvzit sekeru, useknou koren (vyseknout na sirku vykopu) a kopete dale. Az pujde parez vyviklat. Pak diru zahrnout. Najdete si na netu, jak se kluci stromy.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.06.16 14:07
avatar

pujčte si od souseda železnou paličku a plochý majzl. Odkopejte hlínu kolem pařezu, majzlíkem rozbijte a urazte kořeny a pak pařez vylomte. Stačí trochu zapáčit a pařez bude venku. Zbývající kořeny nechte v zemi a díru zahrabejte. Pařez bude fuč, jakoby tam nikdy nebyl a zbytky kořenů se časem ztratí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.06.16 18:45
avatar

Obkopal jsem ho tak 5 cm kolem,ruční pilkou na větve postupně naříznul a odseknul sekyrkou a paličkou.Pak jsem zbytek zakryl zemí.Neškodilo by přidat lopatku hnoje.aby zbytek pomalu uhnil,Pokud by z kořenů vyrůstaly výhony,stříknout randupem.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Od: balzerka
Datum: 18.06.16 23:27

Já jsem vykopání pařezu vzdala, hodně jsem ho obnažila ,odhrnula hlínu bokem a na něm jsem udržovala ohníček, aby pařez odhořel. Jindy jsem jiný pařez naočkovala houbami / podhoubí ve špalíčcích ze zahrádkářs.obchodu/ , aby kořen rozložily. Moc to nefungovalo. Pařez musel být nejdřív přikrytý kýblem, pak zas měly být vyšší teploty, které zrovna nebyly...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.06.16 10:09
avatar

Křemílku, tak to já, jako ženská, bych to pojala úplně jinak. Uvařila bych nebo upekla, koupila basu pití, aby to nebylo jako u Suchánku a sezvala rodinu nebo sousedy. Ti by si s tím poradili raz dva. ;)

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.