Sviluška chmelová - systémový insekticid

Od: Datum: 17.06.16 17:10 odpovědí: 3 změna: 19.06.16 16:41

Dobrý den,

už několikeré léto bojuji se sviluškou, která mi vždy ve skleníku zlikviduje okurky a papriky (pokud je stihne napadnout jako mladé rostlinky). Můžete mi někdo poradit systémový insekticid, který ty potvory spolehlivě zlikviduje? Systémový insekticid = nastříkám na list a látka je distribuována po celé rostlině. Kontaktní prostředky, které musí být nastříkány přímo na svilušky (tzn. typicky do spodu listu), typu Omite, jsem již zavrhl, neboť ve větším skleníku prostě není reálné zvednout každý jednotlivý lísteček a postříkat. Děkuji za rady.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.06.16 17:25

V odkazu dole máte registrované přípravky na svilušku. Když stříkáte, snažte se co nejvyšším tlakem a kapalina odrazem zasáhne i spodní stranu listů, aniž byste musel listy nějak obracet. Věřím, že je to nemyslitelné a taky se to nedělá.


doplněno 19.06.16 20:36:

Odkaz se ztratil nebo jsem ho nedal. Napravuji. http://agromanual.cz/cz/atlas…udci/skudce/sviluska-chmelova

Nebo si pořiďte dravého roztoče jako biologickou ochranu. Dočtete se zde. http://www.ceskenapady.cz/sviluska-cnp-1039-7607.html

Jen poznámka. Není rychlejší otočit trysku směrem vzhůru a stříkat ze spodu než otáčet každý list.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zelda
Datum: 19.06.16 16:39

pckop: PRomiňte, v odkazu dole? Zřejmě máte jiným způsobem personifikovaný web, já žádný odkaz nevidím :(

Od: zelda
Datum: 19.06.16 16:41

Ještě doplním, že pokud není přípravek typu Omite nastříkán přímo na svilušky, tj na spodek listu, tak při pokročilejším zamoření svilušky prostě žijí vesele dál, což je moje osobní zkušenost, nikoli teorie. Narozdíl od přípravku s translaminárním působením (postřik prochází skrze list) typu Vertimec, které spolehlivě účinkují. Bohužel, Vertimec používám již nějaký ten pátek a cítím potřebu přípravky prostřídat, abych zabránil rezistenci svilušek na účinnou látku..

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.