Schizandra hustě vykvetla, květy opadaly

Od: Datum: 11.06.16 18:14 odpovědí: 2 změna: 13.06.16 23:54

Schizandra krásně kvetla (už 4 rok), ale bobulky už nestihla udělat. Celé trsy opadaly. Je možné že je příčinou noční mrazík, který letos připravil hodně pěstitelů o ovoce? Listy jsou stála zelené, tak asi natrhám a nasuším aspoň je.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.06.16 22:47
avatar

Příčinou zřejmě mrazík nebude, protože dospělá klanoplaška mráz v pohodě přežije. Jen mladé a starší sazenice je nutno před mrazy chránit (například zakrytím slámou). Máte jen jednu rostlinu nebo více? Ptám se proto,že v některých letech na rostlině převažují jen samčí květy, jindy samičí nebo současně samčí i samičí. Proto je třeba pěstovat vždy více rostlin.Jestli máte jen jednu, tak květy nebyly letos opyleny,proto se bobulky nevytvořily.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 13.06.16 23:54

Máme jen jednu rostlinu, která už hustě porostla plot. Loňský rok byla plodná, bobulky nasušené i namrazené. Letos bohužel jak jsem psala v dotaze. Moc děkuji za odpověď. Tak si holka letos asi odpočine, roste krásně, tak jí přisypu víc kůry na kořeny, oberu ji o trochu lístečků na čaj a uvidím další rok.;)

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.