Hořcový stromek shodil listy

Od: Datum: 09.06.16 12:45 odpovědí: 7 změna: 10.06.16 10:13
avatar

Loni jsem si koupila hořcový stromek, asi 1m vysoký, krásně celé léto kvetl.

Přezimoval v garáži, na jaře jsem ho přesadila do větší nádoby. Obrazil, nakvetl, vypadalo to, že zas bude celé léto nádherný, ale najednou z ničeho nic během dvou tří dnů shodil všechny listy. Listy nevypadají napadené, jsou pevné, zelené.

Stromek přihnojuji Kristalonem na plod a květ, používám ho celá léta na všechno.

Takže - netuší někdo, co se mohlo stát? Zbylá poupata postupně rozkvétají, jen ty listy jsou v háji, na stromku samotném nepozoruju žádné napadení nebo škůdce.

Díky za případné rady.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.06.16 18:19
avatar

A shodil vám listy během přezimování? Jestli ne,tak máte v garáži teplo( měl by přezimovat v chladu max.5-10 stupňů), tak se mohl vyčerpat tvorbou nových výhonů. Na jaře by se měl seříznout, nebo tvarovat, což vy jste zřejmě neučinila, alespoň se o tom nezmiňujete.A po rašení začít pravidelně přihnojovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.06.16 20:06
avatar

Já ho na podzim sestříhla a zbytek listů shodil. V garáži je cca 10°C a nové výhony celkem žádné neudělal. Na jaře jsem udělala radikální střih a celý krásně obrazil. Hnojím tak jak uvádím v dotazu.

Datum: 09.06.16 21:03
avatar

V tom případě nevím proč stromek listí shodil.Ještě mě napadlo, jestli není přehnojený, když jste ho přesadila, předpokládám do nového substrátu a ještě přihnojujete.Snad se ozve pckop a poradí líp, sama jsem na to zvědavá.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 09.06.16 21:37

Nevím, co jsem Vám provedl, že píšete, že se mám vyjadřovat k něčemu, o čem vím velké kulové. Většinou odpovídám z hlavy, ale tentokrát jsem brouzdal po internetu a našel jsem několik podobných dotazů z různých let, ale kupodivu ani jednu odpověď na tento problém. Rostlina dostala nějaký šok, to je jasné. Mokro, sucho, prudké slunce, přehřátí květináče, ze škůdců jsou na něm jenom občas mšice, což příčina nemůže být. Smiřte se s tím, že opadal a věřte tomu, že obrazí a on obrazí. Proč se tak stalo ze mě nedostanete ani mučením.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 09.06.16 21:55
avatar

Zdravím pckop, nic jste mi neprovedl, naopak si velmi cením vašich rad. Považuji vás za skutečného odborníka v oboru rostlin a myslím to upřímně.*jasne* Hezký večer.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.06.16 10:13
avatar

Pckop - díky za příspěvek, mě stačí ujištění, že obrazí, nerada bych o stromek přišla.

Datum: 10.06.16 10:10
avatar

Tohle mi řekl můj muž, že je přehnojený. Nad tím jsem teda mávla rukou, ale koukám, že to asi není nemožný...

Díky za názory.

 

 

Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.