Jak umenšit kerii

Od: Datum: 07.06.16 20:47 odpovědí: 3 změna: 08.06.16 07:56

Prosím poraďte jak zkrátit zmenšit a zředit kerii japonskou a kdy. Ze dvou klacíků, které jsem si vydloubla od sousedkyse za několik málo let rozrostla jako blázen a hodlá nás vystrkat ze zahrady. Ráda bych, aby po ostříhání nebo jiném zásahu zůstala trochu vzhledná. dík.Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.06.16 22:43
avatar

Ostříhejte na 20 cm u země. Znovu obrazí, příští rok pokvete. Kerria se šíří podzemními výběžky, a to dost urputně.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.06.16 23:15
avatar

Zdravím. Kerrii, neboli zákulu japonskou, můžete upravit ihned po odkvětu, to znamená prakticky nyní. Dost se rozrůstá do široka, a to nejen narůstáním nových a nových prutů v základním keři - což je žádoucí, ale i vytvářením značného množství nových mladých keříků narůstajících na oddéncích z báze hlavního keře. Můžete odstranit všechny tyto mladé keříky a ponechat jen ten hlavní, ze kterého odstraňte většinu starých, zdřevnatělých prutů. Jen ty mladé pruty vám zůstanou jasně zelené i přes zimu, což je plus tohoto keře. Nebo odstraňte hlavní keř, pokud vám připadá příliš objemný a nechte si třeba 2 mladé. Ale musíte se smířit s tím, že zákulu musíte nechat v její přirozené výšce - asi 170cm. Jen tak vám bohatě pokvete velkými vyvinutými květy. Zkrátit ji na třeba 0,5m nebo z ní seřezat nízkou kouli nejde. Nepokvete a stejně si vyžene pruty do přirozené výšky. Na fotce máte krásnou zlatou stěnu. Tak ať vám i po redukci krásně kvete a voní.

A ještě bych dodala, že pruty zákuly dobře usychají a jelikož jsou krásně rovné, dobře se z nich tvoří otýpky na podpal krbu nebo venkovního ohýnku. Idanova

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 08.06.16 07:56
avatar

Ida má pravdu. Také mi začala panovat nad zahradou. Několikrát jsem šetrně zasáhla, ale bylo to marné. Tak jsem přitvrdila, ale ona zrychlila. A to tak, že nehezky. Nekvetla, bylo to jen zelené koště. Raději najděte místo, kde nebude vadit. Umravnit ji nelze! *plac*Na sídlišti ji čas od času seříznou až u země. Jeden rok je to keříček, sem tam kvítek, 2 rok je to krásný kvetoucí keř a třetím rokem je to vládce prostoru. Sice krásný vládce ale mezi paneláky. Malou zahradu ovládat zas až tak nemusí.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.