Jak vypěstovat tuto rostlinu?

Od: Datum: 03.06.16 10:05 odpovědí: 2 změna: 03.06.16 11:08

Je to dracena nebo juka? Měla jsem ji velkou, odspodu nahoru samé listy. Listy odspodu jsem otrhala a rostlinu rozřezala na řízky a vrcholový řízek(listovou růžici). Ale nevím teď, co dál s tím řízkem na druhé fotce - myslela jsem, že mu rostou jednotlivé listy, ale ono to vypadá jako listové růžice. Mám většinu z nich vytrhat a nechat třeba dvě? Nebo by se třeba dalo je nechat růst všechny a nějak pak je utrhnout a zasadit? Řízky stále ani po dvou měsících nemají kořeny ani jejich náznaky - bude to snad trvat rok? Děkuji za rady!Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.06.16 11:03
avatar

Ten kmínek, to je pěkné. To bude pěkné. Já bych to nechala a odštípala mnohem později, až kdyby se mi to nelíbilo. Prozatím bych přihnojila, ať má z čeho růst. ;) A to čerstvě zasazené, tomu bude dlouho trvat, než zapustí správné množství a délku kořenů. Teď se věnuje kořenům a až následně tomu, co je nad zemí. Ale i tak, je to zajímavé. ;)

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 03.06.16 11:08

To, co obrůstá nejsou listy, ale nové stonky. Záleží pouze na vás, kolik jich tam necháte. Až narostou můžete je zase znovu nařízkovat. Řízky je lépe dávat rovnou do země než zakořenit do vody.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.