Včelky na stromě

Od: Datum: 01.06.16 14:08 odpovědí: 3 změna: 01.06.16 15:30

Dobrý den, na zahradě se nám usadil poměrně velký roj včel. Kontakovali jsme místního včelaře, který si roj sklepnul ze stromu a odnesl v rojáčku. Nicméně se stalo, že ne úplně všechny včelky do rojáčku zalezly a malý hrozen nám na stromě zůstal, nejspíše si ho nevšiml. Ty včelky jsou ale poměrně "živé" a kolem stromu lítají a i když jdeme kolem obloukem, tak se na nás "vrhají". Dokázal by mi někdo poradit, jak tento "zbytek" vypudit? Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 01.06.16 14:16
avatar

Dobrý den, kontaktujte opět toho stejného místního včelaře, ať si odstěhuje i ten zbytek včelstva. Zvládl to jednou, zvládne to zase. Zdravím!

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 01.06.16 14:17
avatar

Kouřem. Z dálky, abyste si nepoškodil strom. Proti větru od stromu malý ohýnek a do něj nějaké to jehliči nebo listí, ať ro pěkně čoudí. Pokud tedy nejste ekonácek, samozřejmě. :-D Včelám to nic neudělá, pokud je většina roje pryč, instinkt jim zavelí zmizet z kouře.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vcelar
Datum: 01.06.16 15:30

píšete že včelky jsou "živé" a létají okolo - to bude nejspíše způsobeno tím, že včelař si odnesl s rojem i matku, která jej v podstatě drží pohromadě, a ten zbytek co u vás zůstal v podstatě "panikaří", protože o ni přišel - zachovejte klid, odletí sami

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.