Pěstování papriky venku

Od: Datum: 31.05.16 10:00 odpovědí: 9 změna: 03.06.16 16:30

Pěstujete někdo papriky na zahradě venku, mimo skleník? V jaké oblasti? Jak se jim daří?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 31.05.16 10:09

Dobrý den, jednou jsem zkoušela papriky mimo skleník, v oblasti 500 m.n., moc se jim nedařilo, sice nějakou prťavou sem tam jsme sklidili, ale nic moc :)

Ohodnoceno: 0x

Datum: 31.05.16 10:09

Papriky dávám do foliového krytu, který stačí pouze po určitou dobu na jaře, než papriky povzrostou. Pak už je stále otevřený. Pěstování úplně na volno se mi neosvědčilo.

Od: isteron
Datum: 31.05.16 10:22

500 m nn.m. bude asi príliš vysoko. Záleží na tom na akú hodnotu klesjú nočné a ranné teploty. V našom kraji , kde sa pestuje paprika a paradajky vonku, je 200 m n. m, teploty okolo 5 - 15 ° C.

Datum: 31.05.16 10:38

máme doma skleník kde má žena rajčata a jiné věci, ale papriky které se nesnesou s rajčaty ve skleníku ma žena v plastových pytlích venku vedle domu jak je chladněji z počátku jak je zasadí na jaře tak pytle na noc přivírá oblast beskydy cca 550 m.n. a úrodu má vždy pěknou holk koníček je koníček

Datum: 31.05.16 19:51

Protože jsem již doma, letos jsem zasadila pár semínek do kelímků a minulý týden šly papriky ven. Musím ale podotknout, že to je vysloveně ,,paprika polní,, tedy přímo ven.

Tak se těším, že budu snad mít úspěch a něco sklidím. Ale příští rok plánuji i ten skleníček

Perlička z jara minulého roku: snědla jsem papriku obyčejnou, zelenou, marketovou a pro srandu jsem píchla semínka do kelímků.

Ujalo se a malé pariky šly do kbelíků se zeminou, vždy tři. Přes léto byly venku pod plachtou nataženou na kovové podpoře. Na zimu šly domů k oknu. Od léta sklízím malé papričky, ještě doposud, kromě pár týdnů odpočinku okolo vánoc. Takže opravdu jsou dvouleté. Opylovala jsem školním štetečkem, jenom zašmrdlat a funguje to.

Datum: 31.05.16 20:13

Jsem z jižní moravy a paprice se tu daří.Záleží taky na počasí.Lonské suché léto se paprice nedařilo.Předloni jsem pěstovala papriku ze semen které jsem skovala z kupované červené papriky a byla krásná.Jaká bude letis paprika se uvidí :)

Od: kamila*
Datum: 31.05.16 20:23

Na zaskleném balkoně situovaném na východ,v podhůří Jeseníků cca 360m.n.m perfektně.Od 5 do 10:30h více než 35 stupnů Celsia...nutnost sklo pootevřít...dnes už kvetou i s rajčaty.

Datum: 01.06.16 19:40

Ano, a daří se jak který rok, někdy je paprik tolik, že rozdávám a příště jsem ráda, že mají vnučky na jídlo. Dávám odrůdy Věra a Slávy F1 (snad,napovídá mi manžel), jsou to polní odrůdy, kozí roh sladký Samara, chilli a tu mám v květináčích. ¨Vyséváme do truhlíků ze svých paprik stejně jako rajčata, po zmrzlých jdou ven. Loni se sklízelo ještě začátkem října, jak bude počasí letos se uvidí. Vyškovsko.

Datum: 03.06.16 16:30

Pěstuji zásadně venku, ale kupuji, nebo sama pěstuji jenom ty odrůdy, které jsou určeny k "polnímu" pěstování. Ale také jsem experimentovala a z koupených červených kapií jsem si zasadila semínka a loni jsem sklízela. letos jsem si vypěstovala ty malé pálivé papričky které se dají sehnat pouze u u Vietnamců. Pálí jako čert, jsou podlouhlé a opravdu malé a já je miluji. Tak uvidím, jestli se mi podaří je vypěstovat i tady. Zatím se mají k světu a dvě sazenice jsou venku a dvě ve foliáku. Bydlím v Poděbradech.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.