Žížaly žerou okurky i fazole

Od: Datum: 26.05.16 00:01 odpovědí: 12 změna: 05.06.16 22:10

neco mi žere listky právě vyklíčených okurek i faozlí, slimáci to nejsou, v noci jsem byl na zahrade a na záhonku se plazilo mnoho žížal, které jakmile ucítily dusot bleskurychle zalezly, žerou i hrášek, jak je odlákat? Zalévám večer není to chyba?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.05.16 08:22

Mohu vás uklidnit, zcela jistě vám to nežerou žížaly. Potravu žížaly tvoří především tlející listí, rostlinný materiál rozkládající se v půdě. Nejspíše vám to žerou malí slimáčci a ti jsou na záhoně nad ránem.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 26.05.16 14:56

dekuji za odpovedi, jeste mi to sežralo celé dva řádky fazol-fazole byly pod folii pak jse ji dal pryc a vyklíčily jen 2 fazole a zbytek semen proste v zemi zmizel...:) ne že nevyklíčily ale uplne zmizely...

Datum: 26.05.16 15:50

S těmi fazolemi je možné že to dělá květilka, její larvičky v zemi žerou děložní lístky ještě než stačí vykouknout ven.

Jelikož nepěstuji lány hrášku ani fazolek, poradila jsem si s tím tak, že si je předpěstuji ve výsevním substrátu. Rostlinky které po vysazení už mají více lístků, larvičky nezničí *palec*

Ohodnoceno: 0x

Datum: 05.06.16 22:01

fazole jsem nasel znova a hlídal obcas 1 - 2 slimak v noci jinak nic ani housenka...tak rostou už..ale hrášek je uplne sežrany..viz foto...delá to slimák nebo ptáci? (kos, vrabec)? Pres den je ptáků hodne, hrášek krásne vyklíčil jak se objevily listky tak je to jakoby shora ožrané uplne...dal jsem ferramol ale hrášek ozraný...:)

Datum: 05.06.16 22:10

Takovejdle bordel mi dělají vrabčáci. Smradlavou podzimní listopádku dokázali zcela pošlapat a oklobat, raší ale znova. Minulý rok se podepsali na salátu.

Vyřešila jsem to natažením provázku a třpytivými pásky a barevným igelitem, aby se to hýbalo.

Pokud si to chcete zkontrolovat, zvedněte se od televize okolo22, 23, 24 hodin a s baterkou hezky sviťte.

Minulý rok jsem takhle nasbírala kyble slimáků. Třeba i dvě hodiny v kuse, později to bylo znát, že jsou mrchy vysbírané, bylo jich čím dál méně. Na již vysbíraná místa se opět vrťte, protože tam budou opět tím svým pomalým tempem nalezlí!

doplněno 05.06.16 22:15:

opr. - vraťte

Datum: 26.05.16 13:44

Také myslím že žížaly jsou v tom nevinně. Ano v noci si tahají pod zem suché listy nebo jiný rostliný materiál který ale musí být nahnilý nebo suchý, živé rostliny neožírají. V noci vylézají ven a ožírají rostliny třeba housenky osenic. Jestli můžete v noci na zahradu, prohlédněte listy ;).

Datum: 26.05.16 13:53

Zalévání večer určitě chyba není, ale zrovna tak je jisté, že žížaly to neožírají. Jsou to ti černí slimáci, kupte granule a posypte. Uvidíte, že ožírání přestane, i když se Vám tam bude plazit armáda žížal. Kupte si Ferramol, přípravek proti slimákům. Ten neškodí ani domácím zvířatům, ani ježkům, kteří také zblafnou kdeco a jsou užiteční. Mrtvé slimáky ale u tohoto přípravku neuvidíte, protože to sežerou a pak zalezou a tam pochcípají. U jiných přípravků jsem je ráno viděla mrtvé, nebo dodělávající přímo na záhonech a to není zrovna příjemný pohled.

Od: veronica
Datum: 27.05.16 02:11

Fazole bez moření nevyrostou, protože si na ně brousí kusadla různí hmyzáci. Musíte si předpěstovat sadbu, nebo ke každé předklíčené a zasazené fazoli šplíchnout systémový přípravek.

Datum: 27.05.16 12:13

Veronico, co to tady povídáte? Sázím fazole každý rok, nikdy jsem semena nemořila. Asi si to pletete s česnekem. Nevím jaké hmyzáky s kusadly máte na mysli. A ten systémový přípravek, kde jste to proboha vzala? Předpěstovat sadbu fazolí :-D, asi ani nevíte jak fazole vypadají.

Datum: 27.05.16 18:41

My také sázíme fazole a ještě nikdy jsme je nemořili ,,,,jak píše Suzy,,,,to se dělá u česneku ale nemusí...

Datum: 27.05.16 15:53

Nikdy jsme fazole nemořili, ale rovnou nasypali semena do řádku. Vyrostli a dokonce jsme nevěděli, co si s takovým množstvím lusků nakonec počít. U tazatele je také možné, že mu semínka jednoduše shnila v zemi. To pak také nic nenajdete. Žížaly jsou v tom zcela nevinně.

Datum: 27.05.16 16:51

semena nemohla shnit za 14 dní, dvě vyklíčily a rostou dobře, zbytek asi 30 semen se proste ztratil, žížaly tahaji pod zem nejen suché nebo odumřené rostliny ale i spodní listečky zdravých rostlin..:) nebo to nejsou žižaly ale něco jiného...jeste se mi to nestalo nikdo proto jsem napsal sem...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.