Díry v zemi

Od: Datum: 23.05.16 22:39 odpovědí: 6 změna: 03.06.16 18:10

Dobrý večer. Mám dotaz. Na zahradě máme plno děr v zemi. Vypadá to tak ,že jsou to jak tunýlky a díry, žádné krtince. Jako by tam něco vrtalo a lezlo kousek pod zemí a dělalo cesty , které vypadají jak tunýlky a jsou v jiřinách ,boruvkách... Nevím si rady co s tím. Mám obavy ,že mě to zlikviduje kytky. Poradí někdo , co s tím? Děkuji. Marcela


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.05.16 22:41

Tohle můžou dělat hryzci.


doplněno 23.05.16 23:08:

Tyto rostliny by měly odpuzovat, ale neodpuzují. Pro začátek zapíchnout do země větrník, železnou tyčku s navlečenou petkou. Vibrace se přenáší do půdy a ruší nevítané hosty.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.05.16 23:02
avatar

Když pominu krtka, tak tunýlky dělají hlavně hryzci a hraboši. Jak na ně. Tak v prvé řadě prevencí.Velký význam má například pravidelné kosení trávy, všechny "myši" mají raději klid a možnost pohybu ve staré trávě. Nenechávejte ani několik let neposekanou trávu u plotu. Soustavné ničení chodeb může také částečně pomoci, to znervózňuje jak krtky, tak hraboše i hryzce.Sběr opadaných např. jablek – jestliže jste na podzim nechali pod stromy ležet jablka, nastěhovali se k vám na zahradu hraboši z širokého okolí jako k prostřenému stolu. Stejně tak na zahrádce neskladujte žádný materiál, jako jsou několikaleté neošetřené komposty a cokoliv podobného, co může sloužit nepříjemným hlodavcům jako úkryt.Cibulnaté a hlíznaté rostliny můžete do jisté míry chránit umístění do děravých košíků vyrobených z obyčejných PET lahví. Stačí odříznout spodní část a udělat do ní patřičně velké dírky - dostatečné pro růst kořenů, ale malé pro hlodavce.Pryšce,hřebčíky, afrikány, laskavec, česnek. Všechny tyto rostliny by je údajně měly odpuzovat.Dají se použít nejrůznější plašiče .A v neposlední řadě pastičky,návnady i pasti by neměly být cítit člověčím pachem. Při manipulaci s nimi je tedy více než vhodné používat gumové rukavice.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 24.05.16 08:12
avatar

Já bych volila cestu nejmenšího odporu. Tranzistorové rádio na plné pecky. U Vietnamců, za cca 100 kč. Na zemi uprostřed problematického územi, přikrýt kýblem, ať rezonuje. Kdyby byl hluk pro okolí obtěžující, přikryt kýbl textilem. *cert* Takhle jsem asi 3x za sezonu vyháněla krtky. Fungije to.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.05.16 14:54
avatar

Tohle moc dobře znám.Nic mi na tu potvoru nepomohlo,tak jsem loni zasadila na různá místa řepčík královský a teť čekám zda to bylo k něčemu dobré.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.05.16 19:36
avatar

A likviduje to kytky? Jak jsou velké? jako od hrabošů nebo od hmyzu. Z hmyzu to mohou být krtonožky či jiné. Pokud na to kytky nic neříkají, tak to neřešte. Alespoň Vám něco kypří půdu, tunýlky se rychleji dostává voda do půdy. Má to i své výhody, mít živo v zahradě.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.06.16 18:10
avatar

Také to můžou být mravenci. A ti si tam natahají ty mšice a ty pak opravdu mohou zlikvidovat kořínky. Stalo se mi to. Ty tunýlky jsou na povrchu půdy, jsou vidět, je to takové rozrejděné. dejte tam květináč vzhůru nohama, prostě ho přiklopte a několik dní počkejte. Pak se koukněte a uvidíte, jestli tam najdete mraveniště. To zlikvidujte. Mravenci jsou užiteční, nerada zabíjím co je živé, ale když je jich hodně, tak nic jiného nezbývá. To pak člověk neví jak se má zachovat. Přece si nenechám likvidovat všechno co zasadím. Stalo se mi, že jsem vytahovala sazenice které měly kořeny obalené černými mšicemi.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.