Dřevo z břízy

Od: Datum: 23.05.16 21:44 odpovědí: 2 změna: 23.05.16 22:34

Dobrý den. Chci se zeptat: Na opravu zahradní lavice potřebuju prkna, stará jsou špatná. Je možné použít dřevo z břízy? Jaké má vlastnosti, pevnost, životnost, hodí se na to? Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: asd1
Datum: 23.05.16 21:46

Ven se bříza nehodí vůbec, rychle spuchne.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 23.05.16 22:34
avatar

Jedná se o dřevinu bělovou, která nevytváří jádro. Za nepříznivých okolností se však může vytvořit nepravé jádro, které podstatně snižuje hodnotu a možnosti využití dřeva.Březové dřevo je středně tvrdé(něco mezi smrkem například a dubovým či habrovým řezivem), pevné, dobře se ohýbá. Za syrova se řeže (dláty) mnohem lépe než po vyschnutí.Schne poměrně rychle a má mírnou tendenci se kroutit. Velice špatně odolává povětrnostním vlivům, hlavně dešťům.Je také náchylné k hnilobě a napadení nějakými houbami. Dřevo proto není vhodné pro použití v exteriéru Bříza má také velmi malou odolnost proti napadení dřevokazným hmyzem, zejména červotočem, který napadené předměty velmi silně poškozuje.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.