Houba proti houbovým chorobám

Od: Datum: 22.05.16 20:55 odpovědí: 3 změna: 28.07.16 09:05

Teď jsem se dozvěděla v pořadu Polopatě o houbě Pitium oligandrum, která údajně ničí houby, které škodí rostlinám. Tato houba je podle internetu v přípravku Polyversum. Máte s tím, prosím, někdo zkušenost? Je to opravdu takový univerzální zázrak?

Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: veronica
Datum: 22.05.16 22:14

Tato houba se běžně vyskytuje v zemině - půdě v dostatečném množství.:)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.07.16 07:27

Dobrý den, před 14ti dny jsem zjistila, že mám plísní napadených 8 keříků rajčat ze 40. Nejvíce rajče Marmande. Dost jsem zpanikařila a 2 keříky vyhodila, aby se plíseň nešířila. Našla jsem na netu radu, postříkat rajčata mlékem ředěným 1:5. Vzala jsem neředěné krabicové polotučné a co stačilo, tak jsem postříkala. 1L tak na 10 rajčat (pro zkoušku). Druhý den jsem pelášila koupit Polyversum 2 balení. To se mi plíseň rozšířila na další keříky (asi 3-4) a některé plody. Plody jsem vyházela. Polyversum naředila asi tak nějak přibližně (silnější koncentraci) a vyloženě zlila všechny keříky. Za 3 hodiny začalo vydatně pršet. Další den se plíseň rozšířila na dva keříky na lodyze a několika listech, které jsem ostříkala. Všechny keříky přišly preventivně o listy až po první plody. Některé i výš, aby k nim mohl vzduch. Další dny se plíseň nerozšiřuje. Na 40 keřích byly 4 napadené plody, což je pro mne vítězství. Ale to byla větvička, která se válela po mokré zemi, takže moje chyba. Jelikož byla obalená a já měla obavu, že když ji narovnám, že ji zlomím, tak jsem ji nechala osudu. Příště ji uváži i s tím rizikem, že ji zlomím. To je můj první pokus s houbou proti houbám. Ještě poznámku: nedostatečně jsem si přečetla návod a nenechala roztok 1/2 hodiny odstát, jen tak možná 10 minut. Tuto informaci jsem si pak přečetla někde v příspěvku na netu. Jestli je také v návodu, tak k tomu jsem se už nevracela. Za zkoušku to určitě stojí. Něch 120 kaček nikoho nevytrhne a pokud přípravek pomůže alespoň polovině rajčat v pořádku dozrát, tak je to dobrý. Než stříkat chemií, tak raději vysazuji jednou tolik rajčat s tím, že polovinu vyházím. Ještě jednu poznámku, kterou jsem dostala od pana prodejce, když jsem kupovala Polyversum. Kuprikol je dobrý postřik, ale neměl by se stříkat každým rokem. Důvod je ten, že likviduje v půdě žížaly a mění zeminu z úrovné na neúrodnou. Měď v půdě zůstává a koncentruje se. Co je na tom pravdy nevím, nejsem odborník, ale věřím tomu. Chemii na zahradě nepoužívám, stačí, co mi spadne s deštěm .

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rv
Datum: 28.07.16 09:05

Kdyby to byl takový výhodný zázrak, tak se to používá hromadně.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.