Agresivní rostlina

Od: Datum: 22.05.16 19:04 odpovědí: 4 změna: 25.05.16 22:07

Nevím, jak se nám dostala na skalku tato rostlina, ale je velmi rozpínavá. Vytlačuje jiné rostliny. Ukáže se třeba o dva metry dál a začne se hned rozrůstat. Nevíte někdo co to je zač? Děkuji.Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: annaa
Datum: 22.05.16 19:14

Ajuga - Zběhovec plazivý. Bylinka našich babiček. :)

Pomáhá při zánětlivých onemocněních dýchacích cest, astmatu, proti kašli a chrapotu, a také při bronchitidě. Je to jedna z mála bylin, která pomáhá při ztrátě hlasu způsobené zánětem hlasivek, nebo silným prochladnutím.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 22.05.16 19:17

rozrůstá se ,ale je krásná a nenáročná- jen ji trošku kroťte a nelikvidujte

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.05.16 19:20
avatar

Je to černohlávek obecný. Pro zajímavost-plody(tvrdky) se rozšiřují zvláštním zůsobem při dešti.Dopadající dešťové kapky způsobují, že se z kalichů vymršťují plody. Rostlina se používá k léčebným účelům.


doplněno 22.05.16 20:51:

Omlouvám se, to jsem se sakra sekla.:-D Po podrobnějším zkoumání květů to je opravdu zběhovec. Květ má bez horního pysku a lodyžní listy jsou nedělené,vejčitě podlouhlé a směrem vzhůru se postupně zmenšují. Černohlávek má horní pysk přilbovitý a listy křížovitě vstřícné, řapíkaté. Obě rostliny patří mezi hluchavkovité.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.05.16 22:07
avatar

Ajuga, vděčná rostlina , které se daří i ve stínu, kde se daří málo rostlinám. Docela rychle se rozrůstá a zaplní holá místa, kde nechcete stále plet plevel. Koření poměrně mělce, takže se dá snadno vytrhnout rukou. Jen se musí hlídat, aby nevrostla do trávníku, z něj už se musí vydloubávat. Mám ji ráda a na mé zahradě má vždycky místo. Vhodná i na skalku, musí se ale udržovat v žádané velikosti.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.