Tůje a blízkost dřeva

Od: Datum: 22.05.16 12:59 odpovědí: 13 změna: 25.05.16 15:41

Dobrý den, ráda bych se poradila. U přístřešku máme vzrostlé tůje asi 2m. Přes zimu jsme v blízkosti narovnali dřevo (na vyschnutí) a po odendáni jsou tůje z této strany kompletně hnědé a suché. Druhá stranan je košatá a krásně zelená.

Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.05.16 14:25

Napadá mě pouze, že tuje byly zastíněny a zastíněná část odešla.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 22.05.16 14:27
avatar

Tam, kam dopadá slunce je zelené. Kde nemůže světlo, tam zhnědne. Pokud tůjku rozhrnete, tak zjistíte, že uvnitř je vše uschlé, opadavé, nebo zbytky rezavé. Zelené jehličí je pouze na venkovní - vnější straně. A tam jste dřívím zakryli a neumožnili dopad slunečních paprsků, nebo vůbec světla. Ač vnějšek, tak v přítmí, tůje přestala vyživovat konce větviček.

Ale šlo to tedy rychle. Jestli nebude mít ještě někdo jiné vysvětlení.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: paw®
Datum: 24.05.16 06:12
Tuje pridejte na hromadu se drevem. Vypada to za nimi jako urnovy haj a navic maji schopnost odcerpavat energii. Proto v tom urnovem haji tak zklidnite.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.05.16 08:42
avatar

Tam se dokonale zklidníme určitě všichni. *smich*

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 24.05.16 09:34

*smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.05.16 09:35

Můžete mi vysvětlit jak thuje odčerpávají energii? Odkud a co s ní dělají,tedy s tou energií?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.05.16 10:52
avatar

Jejich strnulý postoj, tmavé lehličí, absence ptáků působí na psychiku, a máte z nich smutný, depresivní pocit.

Jaký rozdíl bude, když projdete alejí kvetoucích lip, kde slyšíte bzukot pilných včeliček, a ucítíte sladkou vůni lipových květů.

To stejné v jabloňovém, třešňovém sadu, obsypanými bílými a růžovými květy. Někdy stačí jeden velký strom na zahradě.

A co v takovém lese, kde se nad člověkem vznášejí mohutné větve staletých dubů, buků. Mnozí lidé chodí objímat tyto kmeny , povídají si s nimi a čerpají z nich energii. Les má všeobecně uklidňující účinky a působí blahodárně na lidskou psychiku. Ve vzduchu se vznáší vůně jehličí, tlejícího dřeva, slyšíte zpěv ptactva, z dálky kukačku, ostrý hlas vzlétnuvšího bažanta, v horkém létě se tetelí vzduch nad mýtinou, přes cestu vláčí chrobáček větvičku větší, než on sám, všude klid a mír. A co v takovém borovém lese, kde vznáší smolná vůně borovic a pod nimi v písčité půdě, na Vás vykukují oranžové hlavičky křemeňáků.

Vy se ptáte, kde tu energii příroda bere? Spíš si řekněte - i my jsme součásti přírody! Proto dokážeme vnímat kladnou i zápornou sílu okolí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.05.16 11:22
avatar
Mně tůje - zeravy - depresivní nepřipadají. Jaké si je kdo udělá, takové je má. I ony patří do přírody, jen my lidé z nich děláme cosi umělého. Na našem hřbitově jsou to už úctyhodné stromy. A o absenci ptáků bych se nezmiňovala, u nás v těch malých právě teď řádí vrabci. Když bych si měla vybrat, jestli prostor oddělit textilií, nebo (hřbitovní) tůjí, volím přírodu. A jak už jsem psala: jaké si je udělám, takové budu mít. M.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.05.16 12:28

Pohanko. Zvu Tě k nám na hřbitov ;). Nejen, že tu máme překrásný portál (vstupní bránu), kterou jinde v Čechách neuvidíš, ale samotný hřbitov vypadá jako překrásná zahrada. Je tam plno různých tůjí, některé už opravdu letité. A všude je plno ptáků. Takže si můžeš sednout a poslouchat jejich zpěv. Já hřbitovy miluji, nepadá tam na mě vůbec žádná deprese nebo smutek. A na ten náš se těším :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.05.16 13:17
avatar

Děvčata, mě se zdá, že jste všechny v depresi a proto ty tůje obhajujete. *plac*Jinak děkuji za pozvání, ještě si chvilku počkám.

To byla sranda. Samozřejmě, uznávám Sebod, je vidět, že jsou i vyjímky.

Kde tu bránu uvidím? Podívám se Google, nebo místní stránky.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.05.16 15:41

*smich* To Vás vyvedu z omylu Vážený(á). Loudáte se ve svých myšlenkách a teoriích a realita,to božské co hledáte, Vám uniká.V thujích s oblibou hnízdí ptáci. Když jsme prodávali vysoké,museli jsme včas na jaře než v nich ptáci začali vytvářet hnízda a sedět na vejcích. Časně na jaře thuje intenzivně tvoří pyl. I populární Smaragdy v tu dobu práší jak pytel mouky když s nimi zatřesete.Velice tím konkurují lískám,které se uvádí jako první zdroj pylu pro včely. Níkde se však nepíše o thujích,přestože na nich včely na jaře pyl sbírají. Doporučuji se vrátit trochu nohama na zem. Od narození žiji na vesnici.V podstatě uprostřed chráněné krajinné oblasti. Nepotřebuji líčit jak vypadá lipová alej v květu. *smich* Neidealizujte si tu přírodu do kýčovitých představ a raději se zajímejte jak se věci mají. :) Pilné včeličky? No jak se to vezme. *smich* Kolem letního slunovratu jich je v úle zhruba 60 000 dělnic. Bylo výzkumem zjištěno,že jen malá část vyletuje ven za nektarem ,pylem,vodou či medovicí a pryskyřicí. Jsou létavky,které vyletí třeba třikrát za den(to jsou ti dříči) a pak jsou ty,které vyletí třeba jednou za týden. :) Většina včel je vždy v úle kde pečují o larvy,staví plásty(ale jen když je opravdu potřeba,jinak ani náhodou) a opečovávají zásoby. Byly púozorovány včely,které se v úlě třeba celý týden skoro nepohnuly z místa a jen tak...těžko říci co...zevlovaly? :) Nikdo neví. Jsou jich v úle tisíce,takže není potřeba se předřít.Stačí povolat další,aby alespoň jednou vyletěly,tedy pokud je třeba. Rychlé pohyby včel jsou jejich přirozeností.Nejedná se o hektickou aktivitu,jak to může vypadat. Pokud se ochladívčely pohyby zpomalí.V zimě sotva lezou. Pobuďte v přírodě nepřetržitě delší čas ať vidíte,že se s nikým moc příroda nepáře a jak to s ní opravdu je.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.05.16 11:25

Ony mají ty tůje tolik energie,že z toho až hnědnou -rezaví...Tůje jsou krásné,vznešené ,,ne jen na hřbitov ,,ale tam jich njkak není.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.05.16 09:32

Přistínila jste jim jednu stranu tím vyrovnaným dřívím a tím jste jim znemožnila asimilovat na obrostu z nedostatku světla. Rostlina ho tedy obětovala, s trochou nadsázky řečeno. Prostě se na ty zastíněné větve vykašlala. Špatně budou obrůstat znova.A pokud ano,tak je to na roky s hnojením a vydatnou zálivkou.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.