Hálčivec révový

Od: Datum: 21.05.16 17:00 odpovědí: 3 změna: 23.05.16 09:52

Prosím o radu, koupili jsme na podzim dům se zahradou. Na zahradě 5 hlav vinné révy, dle kmenů už zřejmě dosti starší. Během zimy i jara jsme neprovedli žádný postřik. Nyní, na objevujících se očkách listů a dokonce už i na listech rozvinutých se objevil v hojné míře zřejmě Hálčivec révový. Na doporučení proveden 2x (během 14dnů) postřik Kumulusem, ale na některých listech se urputně drží dál nebo se nečekaně objeví a napadá dosud čisté, nepoškozené listy. Co dál? Jaký postřik zvolit, nebo je i vhodné přihnojení? Nevypadá to moc dobře, rostliny jsou oslabené.

Děkuji. Míla.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.05.16 17:25

Kumulus je fungicid, tj. proti plísním a padlí, hálčivec je vlnovník, tj. roztoč. Postřik nemůže fungovat.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 21.05.16 17:26
avatar

Chtělo by to foto, ale hálčivec není smrtelný škůdce, ikdyž to teď nevypadá. Rostliny z toho vyrostou.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.05.16 09:52
avatar

Tento roztoč způsobuje akarinózu(kadeřavost).Letorosty silně napadené kadeřavostí jsou výrazně zpomaleny v růstu, listy jsou deformované (kadeření), potrhané, jejich části odumírají. Květenství trpí sprcháním, mohou až zasychat. Jestli chemie moc neučinkuje doporučuji vám dravé roztoče např. Typhlodromus pyri, které obsahuje přípravek Biolaagens – TP.

A ještě dotaz,podle jak roztoče popisujete, nemáte spíš révu napadenou roztočem vlnovník? Ten způsobuje erinózu (plstnatost) Na horní straně čepelí listů se tvoří vypouklé puchýře, na rubu vyplněné plstí v níž roztoči žijí. Škodlivost vlnovníka révového je malá, je to spíš estetická vada.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.