Angrešt asi plísen

Od: Datum: 21.05.16 09:22 odpovědí: 8 změna: 23.05.16 06:16

Na mladém stromkovém angreštu se nám skoro na všech plodech objevil během 24hod bíly povlak,vypadá to jak obalené v mouce.Bojím se že to bude nějaký druh plísně,prosím o radu na nějaký přípravek doposud jsme nějake postřiky na ovoce ani zeleninu nepotřebovali.Tak ani nevím jestli se dá ošetřit pokud už má plody.Děkují za radu

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: wamp®
Datum: 21.05.16 09:35

http://www.chovatelka.cz/clan…/nejcastejsi-choroby-angrestu

doplněno 21.05.16 12:30:

Kdysi jsem to padlí měla na dvou angreštech také.Museli jsme je zlikvidovat.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 21.05.16 09:42

Padlí americké

Datum: 21.05.16 10:01

Angrešt je velmi dobré ovoce, proto doporučuji kupovat jenom takovou odrůdu, která je americkému padlí odolná! Já mám Captivator. Jiné druhy na www.stareodrudy.org.

Datum: 21.05.16 14:19

Nebo včas stříkat, stačí před kvetením (nebo ještě jednou po sklizni) a můžete mít i staré, chutově nedostižné odrůdy jako je třeba můj Zlatý Fík *palec*

Ohodnoceno: 0x

Datum: 21.05.16 20:21

Pokud je to padlí, a asi jo, i když se většinou objevuje nejdříve na listech, ((ale třeba jste si nevšimli, na světlejších listech

je hůř vidět a je vždycky na mladých lístcích na koncích větviček), zlikvidovat, spálit, umýt si ruce nebo vyprat rukavice, velmi snadno se šíří. Pokud pod bílým povlakem plody nejdřív hnědnou a potom černají, máte jistotu.

Mám několik let angrešty neznámé odrůdy protože jsem je kupovala v OBI, nikdy jsem je nestříkala a jsou zdavé, pak jsem si koupila velkoplodý, odrůdu jsem zapoměla, a ten jsem musela zlikvidovat hned druhý rok. Taže vybírat rezistentní. Ať se vám daří.

Od: veronica
Datum: 21.05.16 23:35

Používá se Karathane, ale nyní můžete akorát zachraňovat keř na další roky, protože se ošetřuje preventivně na jaře. Funguje i na cukety - padlí na listech - koncem srpna a v září.

Od: mojejmeno
Datum: 22.05.16 19:00
Jednoznačně padlí americké.Letos se můžete s urodou rozloučit a budete muset chemicky zabojovat aby vam to vubec stromek zvládl.Jako postřik nestačí sirnate přípravky ale hledejte takovy který je vyloženě na padlí americké.Osobně bych otrhal a vyhodil plody do popelnice a do podzimu mu dal dva postřiky a pak už se držet na jaro předepsaného preventivního strikaní.

Od: wifi
Datum: 23.05.16 06:16

Přesně tak jsme to udělali...všechny plody jsme otrhali,hodili do popelnice a uděláme postřik.Vedle máme stromkové rybízy ty prozatím vypadají v pořádku, ale když už mají plody tak se zřejmě stříkat preventivně proti americkému padli už nemůžou asi až po sklízni nebo na jaře?Díky

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.