Zapomenutá šalotka

Od: Datum: 21.05.16 07:56 odpovědí: 5 změna: 21.05.16 18:40

Dobré ráno zahrádkáři,

úplně jsem zapomněla zasadit šalotku a teď jsem ji našla. Myslíte, že bych ji ještě měla vysadit, nebo už je pozdě? Já si ji blbec loni schválně schovala, ani jsem ji nejedla, protože byla pěkná a když ji koupím v zahradnictví, tak je taková umrněná a ještě ke všemu dost drahá. Myslíte že ještě vyroste, nebo ji mám raději sníst? Díky za rady. Suzy.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 21.05.16 08:25

Dobrý den, protože vím, kde by měla být šalotka vsazena (úrodná nížina), tak bych ji ještě zasadil. Sklizeň bude asi až za "babího léta", ale snad je to lepší, než konzumovat starší zeleninu a zřejmě už bez valné chuti či vitamínů. Bude záležet na počasí - třeba to vyjde a výsledek bude. Zdravím!

doplněno 21.05.16 18:58:

Pokud ji, tedy, budete sázet, tak potom zřejmě již nebude vhodné nachávat ji k zaschnutí natě na záhonu, protože už bude asi v noci chladněji a možná mlhavo a vlhko. Tak si ji volně rozložíte někde ve větrané kůlně a necháte vyschnout.

doplněno 26.05.16 18:30:

Jaké jste učinila rozhodnutí o osudu šalotky?

Ohodnoceno: 0x

Datum: 21.05.16 08:41

Máte tři možnosti. Sníst, nasázet, vyhodit. Je sice vysoké datum, ale zkusil bych nasázet. Když tak bude drobnější.

Datum: 21.05.16 14:22

Nemusí být drobnější,jen budete sklízet později.Nezapomenout zpočátku zalévat a do zálivky přihnojit NPK.nebo hnojivo na cibuloviny.

JABRAKA

Ohodnoceno: 2x

Datum: 21.05.16 14:28

A nepůjde brzy do květu, když je velká?

Datum: 21.05.16 18:40

Lze to ohlídat a včas stvol odříznout.Dělám to běžně u normální cibule.

JB

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.