Lze užít substrát s hnojivem pro hrách?

Od: Datum: 20.05.16 14:36 odpovědí: 3 změna: 22.05.16 13:47

Ještě jednu otázku k hrachu mám. Lze zasadit semínka hrachu do substrátu pro pokojové rostliny, když je v tom substrátu nějaké hnojivo? Jde mi o to, aby pak hrách v sobě neměl nějaké škodlivé látky.

díky moc


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.05.16 15:01

Škodlivin bych se nebál. Počítejte s tím, že takový substrát rychleji vysychá.


doplněno 22.05.16 14:17:

Hrách potřebuje hnojení dusíkem. Při svém startu "do života" ještě žádné bakterie poutající vzdušný dusík kolem sebe nemá. Startovní dávka dusíku se dává, v tomto případě je obsažena v substrátu.


doplněno 22.05.16 15:24:

Nebudu se s vámi dohadovat, jenom pár poznámek. Hnojení pro klíčení se určitě nedělá. Bakterie nemusí být v půdě vůbec přítomny, někdy se dodávají při výsevu. Pochybuji, že v substrátu pro pokojovky jsou. Vaši agrotechniku neznám, pohyboval jsem se pouze v zahradnické a polní velkovýrobě, tam na domněnky nebyl prostor.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: balzerka
Datum: 21.05.16 17:00

Toho hnojiva tam bude málo, jinak by se kvítka spálila. Substrát míchají z odkyselené rašeliny, tak mu musej dodat , co běžně v půdě je. Pole, ze kterých jíme denně potraviny, se taky hnojí. Hnojivo se používá na jahody, rajčata, kedlubny..A prvky jsou tam podobné, jen poměr se liší. Hrách je nenáročný. Svoje si vybere a jako bonus obohatí půdu dusíkem. Pochybuji, že ho to přiotráví.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.05.16 13:47
avatar

Hrách a ostatní luštěniny mají oproti jiným rostlinám výhodu,že nepotřebují ke hnojení dusík.Proto univerzální substrát je zbytečný,Hrášek má na kořenech hlízky,které obsahují dusíkaté bakterie,které symbioticky dodávají rostlině dusík.Proto stačí dodat draslík a fosfor,nejlépe z dřevěného popela.

JABRAKA


doplněno 22.05.16 14:52:

Ke startu v období klíčení hrách má dostatek živin v semenu.Jakmile vytvoří kořeny,ihned jsou obsazeny dusíkatými bakteriemi.Většinou v každé zemině je dostatek dusíku i do této doby.

JABRAKA


doplněno 22.05.16 15:02:

I agrotechnika je u praxe stanovena tak,že se před setím doplňuje draslík a fosfor.

JB

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.