Nevíte co mi to roste na záhoně?

Od: Datum: 20.05.16 09:09 odpovědí: 13 změna: 21.05.16 16:46

Zdravím chtěl bych se zeptat koupil jsem si zahradu a zasadil si na záhon mrkev ale místo mrkve tam začalo rúst tohle. nevíte co to může být? Díky

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.05.16 09:31

Já bych řekla,že ředkvičky:-D

Ohodnoceno: 0x

Datum: 20.05.16 09:39

Mrkev tam vidím také. Normálně se do semen mrkve přimíchávají semena ředkvičky, protože ty vzejdou dříve a jsou hezky vidět řádky a také proto, aby se pak nemuselo tolik protrhávat. Aby nebyla mrkev nahusto. Je to jemné semeno. A Vy jste to nějak rozhodil, asi jste řádky nedělal.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 20.05.16 09:50

Zdravím suzy,klobouk dolů *palec*,zase jsem o něco chytřejší, tohle jsem nevěděla.Pravda, jednu rostlinku mrkve tam vidím také. Hezký slunečný den*slunce*

Datum: 20.05.16 10:37

Ředkvička to není určitě - podle tvaru listů. Zkuste rostlinky rozesadit a vyroste vám podle mě kedluben.

Datum: 20.05.16 11:03

Mrkev jsem přehlédl, ředkvička to podle mě není a tipnu si, že jsou to mladé rostlinky Starčeku obecného.

doplněno 20.05.16 12:17:

Když už chcete něco míchat do semene mrkve, tak se míchá salát jako značkovací rostlina nebo pro řidší výsev neklíčivý salát nebo písek. Ředkvička má proti mrkvi velká semena a blbě by se to silo.

doplněno 21.05.16 00:00:

Suzymon, starček je plevel a do týdne začne tazateli strkat žlutá poupata. Doufám, že se pak ozve. Setí mrkve s ředkvičkou zkoušet nebudu, protože seju sečkou a dělalo by mi to neplechu, prostě by to nešlo. Když trefím nastavení, nemusím ani jednotit.

Datum: 20.05.16 20:54

Pckop, já jsem to vyčetla v knize "1000 Dobrých rad zahrádkářům", od pan Radoslava Šrota. Mám vydání z roku 1996 a on tam píše, že se má mrkev míchat nejlépe s ředkvičkou, nebo salátem, jak také píšete Vy. Já to teda dělám s ředkvičkou, protože tu sním, tolik salátu bych nesnědla a asi by tak nahusto také nevyrostl do takové velikosti, abych mo mohla sníst a musela bych ho stejně pak vytrhat a vyházet, nebo přesazovat. Tu ředkvičku vždycky vypěstuji na místě a sním. Zkuste to, uvidíte. Semeno je sice větší, ale nevadí to. *placni*

Je pravda, že to ředkvička zřejmě nebude, co je na fotce. Nebo nějká divná odrůda. :) Uvidíme, jestli nám to tazatel vyjeví...

doplněno 20.05.16 21:12:

A schválně jsem se podívala co je to ten starček. Ale to je plevel a vypadá spíše jako bodlák.Teda na obrázcích, které jsem našla na internetu. Kvete to žlutě. Snad by si nikdo schválně nesel do záhonu plevel a kde by sehnal semínka? Nebo je to nějaký jedlý starček?

doplněno 22.05.16 12:10:

Pckop, tak tomu rozumím. Do mašinky bych to také nemíchala. Já to dělám rukou, tak to jde.

Datum: 20.05.16 11:41

Zdravím. Tak tohle bude mák. Pokud jsou lístky spíš došeda, tím spíš. I hustota vzešlých sazeniček by tomu odpovídala. Semínka vydrží v hlíně i několik let a snesou i několikeré přerytí.To v pravém rohu dole je žabinec. Idanova

Ohodnoceno: 2x

Od: veronica
Datum: 20.05.16 11:53

Starček, mám ho taky.:)

Datum: 20.05.16 21:12

Toto je mák! Modrý, nebo setý, ale to je jedno. Jak dáváte sýkorkám, tak se rozšíří po zahradě a na jaře se objeví malé sazeničky.

Minulý rok jsem si říkala, mák v obchodě není kvalitní, tak ho nechám vyrůst a budu mít domácí. Hezky jsem ho vyjednotila a na podzim-nebo koncem léta sklidila. Krásně bíle kvetl s fialovým lůžkem a žilkováním.

Sklidila jsem malé makovičky i se stonkem, mák vyklepala, nestál za nic. Asi jak bylo to vedro. Makovičky mám za oknem ve váze-lahvi ještě od starého skleněného, půllitrového mléka, kterou jsem našla na půdě. Když nic jiného, alespoň trochu přírodniny.

Datum: 20.05.16 21:16

Pohanko, také si myslím, že to je mák. Mám sice okrasný, ale když leze ven, a je malinký, tak takto vypadá. Docela mne štve, že nám tazatel už neodpovídá. Přece musí vědět co do semínek mrkve přimíchal. Mrkev tam je, viděla jsem jednu rostlinku, i Alenka ji viděla. A mrkev sama od sebe neroste. Takže někdo to tam zasel.

Datum: 21.05.16 09:16

Tak, tak, jedna mrkvička se tam krčí a vpravo vykukuje žabinec. Stále si myslím, že to je mák, ale proč přimíchávat nějaké semínko na značkování u setí naširoko? Přimíchává se spíše u setí do řádků, aby byl řádek co nejdříve vidět a vytaháním právě zmíněné ředkvičky je pak místo na tu mrkev.

Samozřejmě se může značkovací rostlinka přimíchati do setí naširoko, ale myslím si, že větší význam je právě u toho do řádku.

Datum: 21.05.16 01:51

Stále mi vrtá hlavou, co to tedy opravdu je.Nejvíc to je podobné opravdu starčeku, ale nikdy jsem ho neviděla ,že by vyrůstal tak nahusto a v takovém rozsahu. Navíc mi přijde, že je rostlina opravdu setá a starček je plevel, čili je předpoklad, že než tomk zasel mrkev, tak si jistě záhon vyplel.A jestli je fotka pořízena v těchto dnech, tak si myslím, že starček už je v tomto období daleko vzrostlejší, u nás již dokonce kvete.tomk, pokud nás jenom nezkoušíte, počkejte ještě až rostlina trochu povyroste, pak určení půjde snáz.

1.foto mák

2.foto starček

3.foto pro suzymon, jasný důkaz toho, co jsi napsala na začátku;)

doplněno 21.05.16 02:03:

Starček obecný je jedovatý

Od: balzerka
Datum: 21.05.16 16:46

Vypadá to, jako mák. Mrkev tam vidím jednu, v pravém dolním kvadrantu.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.