Estragon nebo plevel

Od: Datum: 18.05.16 19:19 odpovědí: 5 změna: 18.05.16 20:08

Dobrý den,

pozná prosím někdo tuhle rostlinku? Zasadila jsem si do truhlíků pár bylinek, všechny se krásně ujaly a vypadají tak, jak mají, ale v jednom případě váhám. Opravdu takto vypadá mladý estragon? A nebo, což se mi zdá čím dál tím víc pravděpodobné, si tu místo něj pěstuju plevel? :) O estragon se snažím poprvé, tak nevím, jestli se třeba ještě jeho podoba časem nezmění... Zatím se mi zdá, že vypadá jinak, než by měl, ale na druhou stranu tahle zeleň vyrostla jen v tomhle jednom truhlíku (brala jsem stejnou zeminu do všech, tak bych plevel čekala všude?).

Děkuju a přeju pěkný večer. :)

doplněno 18.05.16 19:38:

Ještě dodám, sadila jsem v půlce března a rostlinky jsou aktuálně vysoké 10-13 cm. :)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 18.05.16 19:21

Dobrý den, a neměl by estragon nějak vonět? Když mnete list této rostliny, tak voní jako estragon? Zdravím!

doplněno 18.05.16 19:40:

Nevoní-li, škubejte. Potom zase podle vůně poznáte (snad) novou bylinku.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 18.05.16 19:29

Nene, to není estragon mě připomíná pryšec /okrouhlý?/.

Ohodnoceno: 2x

Od: estragon
Datum: 18.05.16 19:36

Nene, zatím nevoní vůbec nijak.

Ano, ten pryšec by to podle fotografií mohl být. Takže vyškubat a zasadit místo něj něco jiného, že? Děkuji. :)

Datum: 18.05.16 19:41

Krásný pryšec. Když utrhnete, poteče bílé mléko. Pryšce jsou jedovaté.

Ohodnoceno: 2x

Od: estragon
Datum: 18.05.16 20:08

Děkuju vám všem za rychlé rozřešení. :) Takže zítra půjde pryč a místo něj zkusím ještě nějakou pažitku. Ta se osvědčila. :) Děkuju a přeju krásný večer!

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.