Žluté listy u kanadských borůvek

Od: Datum: 18.05.16 12:39 odpovědí: 2 změna: 18.05.16 14:30

Ve 3-tím roce pěstování mám od počátku vegetačního období žluté listy. V minulém roce OK.

Děkuji za radu i Váš názor


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.05.16 13:14

Otázka na věštění. Vysoké pH, nedostatky ve výživě, vadné zálivka, nepropustné podloží, choroby, škůdci. Vyberte si nebo napište kde a v čem je máte a co s nimi děláte.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.05.16 14:30
avatar

Příčinou bude zřejmě nevyváženost živin. Např.u nedostatku železa bývá příčinou příliš vysoké pH v půdě, borůvka není v takovém případě schopna železo správně přijímat a a nedostatek se projeví chlorózou - listy žloutnou a objevuje se zelené žilkování.Příznakem nedostatku mědi může být žloutnutí mladých listů mezi žilkami nebo v horším případě zasychání konců výhonů.Listy žloutnou také v případě ,kdy je naopak přebytek vápníku. Pro úspěšné pěstování je tedy potřeba dávat hlavně pozor na správnou kyselost půdy(optimální je Ph 4,5-5,5), adekvátní přísun dusíku a bohatou zálivku( pozor na tvrdou vodou).Hnojiva určená pro borůvky obsahují potřebné stopové prvky, které se navíc přirozeně vyskytují v půdě (buď ve směsi běžné zeminy nebo hrabanky s rašelinou, pískem, pilinami ). Jinak kanadské borůvky prakticky netrpívají žádnými chorobami nebo škůdci, je třeba je jen chránit před ptactvem a zajíci.Tož,tak.:)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.