Za jak dlouhou dobu bude stromek plodit

Od: Datum: 17.05.16 17:48 odpovědí: 9 změna: 18.05.16 07:37

Dobrý den, dostal jsem odkopek Višně,který za 1 sezonu narostl na 80 cm.Zajímalo by mne, za jak dlouho mohu očekávat plody.Děkuji JosefSeznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 17.05.16 18:13
avatar

višeň mi plodila po 2 letech - pokud nemáte nějakou pláňku, za 2-3 roky první plody...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jofa®
Datum: 17.05.16 18:16

Na višeň semenáče, musíte naroubovat ušlechtilou odrůdu. Když vše dobře dopadne, tak za několik let.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 17.05.16 19:32
avatar

Já nevím, on mne když tak někdo opraví, ale píšete, že jste dostal odkopek. Tudíž teda předpokládám, že jste dostal to, co vyrůstalo z kořenů u kmene plodícího stromu. Normálně se to odstraňuje, protože to jsou plané výhony, které oslabují samotný strom. Tak by tudíž měl být planý i ten odkopek, pokud se na něj nenaroubuje plodící odrůda. Ale mohu se plést, samotnou by mne to zajímalo, protože mám na zahradě také velmi dobrou višeň a také jí od kořenů vyrůstají odnože které odstraňuji a vyhazuji. Pokud by to šlo takto udělat, že bych jednoduše vzala jeden odkopek a zasadila a višeň by mi plodila, tak bych byla ráda, protože ta moje už je dost stará a klidně bych si od ní vzala "mládě".

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 18.05.16 07:37

Mockrát všem děkuji za užitečné informace a slibuji, že dám vědět,jak vše dopadlo.Josef

Datum: 17.05.16 19:39
avatar

Stejně jako třešeň,roubuje se i višeŃ na pláně-ptačku.Pokud něco vyrůstá z kořene,bude to ptačka.Na podnoži,její vzrůstnosti,závisí pak i velikost příštího stromu.Proto je třeba si opatřit podnož co nejpomaleji rostoucí,a naroubovat ušlechtilou odrůdu co nejníž.

JABRAKA

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 17.05.16 19:49
avatar

Hm, takže to je k ničemu. Ale i tak děkuji. Když budu muset roubovat, což teda já asi nezvládnu. Ale šla by naroubovat ta samá višeň co mám? Vzít teda tu odnožku a na ní naroubovat větvičku z toho samého stromu?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.05.16 20:34
avatar

Já kdysi vykopal stromek kousek od višně a plodí. Nemůžu posoudit, jestli šlo o odkopek z kořene nebo nálet z pecky. Roubovaná třešeň ale plodí už druhým rokem zatímco u odkopku si člověk počká 4 a víc.

Navíc naroubovat višeň není nic světoborného. Srůstá velmi ochotně.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: host*
Datum: 17.05.16 20:57

Plané třešně vypěstované z pecky mají maličké třešničky, tak zvané "ptáčnice" nebo "ptačky", které se hodí tak pro ptáky. Proto se třešně roubují. Z kořenových odnoží višně kupodivu také zase vyrostou stromy, které kvetou a plodí. Pokud chcete na zahradě višeň, můžete tu vaši nechat, ale zkuste si koupit nějakou dobrou odrůdu. Je dobré mít dva stromky višně, nebo druhý poblíž, kvůli lepšímu opylování. Višeň se dá kupodivu i stříhat a zkracovat větve, takže se dá držet i v menším vzrůstu.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 17.05.16 23:07

Tady si můžete přečíst, co vám ze stromku může vše vyrůst. Jinak nic raději nekomentuju. http://ovoce.hlucinsko.eu/4we…odnoze_pro_tresne_a_visne.pdf

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.