Jaký postřik na plevely?

Od: Datum: 15.05.16 20:42 odpovědí: 10 změna: 16.05.16 11:31

zdravím, chci se zeptat jaký nejlepší, neučinnější postřik na plevely typu pampelišky a podobné, ale aby to zase nezničilu trávu.

A jsou to takové že je vyhubí a letos už nenarostou nebo takový postřik je třeba aplikovat vicekrat za rok?

A střika se preventivně celá zahrada nebo jen viditelné pampelišky? mám cca 1000m2.

a existuje postřik co by zničilo plevely a posililo travnik nebo se musí extra jedno a extra druhé?

Ale aby to zase neničilu trávu.

děkuju za rady z praxe a Vaších zkušenosti

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: hk
Datum: 15.05.16 20:48

Sekačka.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 15.05.16 20:56

Pampelišky v trávníku veme spolehlivě Bofix - aplikace 1x ročně, kombinace hnojiva a herbicidu je Travin. http://www.agromanualshop.cz/…ojivo-s-herbicidy-travin-8kg/

Datum: 15.05.16 20:57

sekačkou to poseču to je jasne, ale za 2 dny jak se daří, pampelišky jsou zase vzhuru. Asi před 2ma tydny jsem veškere pampelišky co jsem našel (asi 3 plne kýble) jsem vydloubnul ze země i skořinkama. A hle dneska bych zase měl praci na minimalně 3 kyble. A to tehdy jsem již nic neviděl, to sem trhal i ještě malinkaté listečky s kořinky.

tak bych bral nějaký postřik a slil celou zahradu, preventivně?

Datum: 15.05.16 20:59

sekačka *smich**smich* tak to mě pobavilo ale je to taky pravda, ale k věci

pokud chcete mít okrasný trávník tak jste asi už trávu prohrabal nebpo vyvertikuloval na jaře, pak pohnojit trávníkovým hnojivem stačí ručně rovnoměrně a raději méně a častěji něž více a trávu spálit po nějakém čase přijde aplikace postřiku: já posekám trávu, pak za týden postříkám, pak podle času za týden-14 dní posekat

na hnojení jsem používal hnojivo z lidlu to agroas 10 kg 1 kg vyházelo asi na 28,- tak nevím, jestli bude i letos...

postřík je dobrý bofix - ředění a aplikaci si přečtete v návodu je to jed na dvouděložné rostliny ! zlikviduje vše až na trávu !

já mám 5l postřikovač a jelikož ředění odpovídá bofix 50ml lahev tak koupím 50ml vyleju to tam všechno, zatřepu a mohu aplikovat nemusím se bát že se spletu na 5l 50ml bofixu (50ml bofix stojí asi 130,-)

postříkat normálně to se podíváte na kolik je m2 a podle toho si to nějak rozvrhnete - za týden začnou plevele usychat a za další týden se začnou vytráce - aplikuje se 1x za sezónu nebo spálíte trávu ! (je to vše v návodu)

tak to je asi vše, doufám, že jsem Vám pomohl :)

ps: já jsem ze začátku taky nic nevěděl, vše jsem vyčetl na internetu a poptal se v drogerii.

z toho bofixu trávu nekompostujte - hoďte ji někam pryč já osobně to dal do neudržované louky, pokud máte biopopelnici tak tam, u nás bohužel biopopelnice nejsou

Datum: 15.05.16 21:43

dobrý den a střika se bofixem elá zahrada nebo střikate jen plevele? tam se sice píše že tolik l je na tolik m2. Ale jak poznam jak rychle mám chodit abych to postřikal cele a vyšlo mi to akorat, až třeba nechodim moc pomalu že to vystřikam na polovinu? Je to asi jen o prai a zkoušeni co?

Od: jofa®
Datum: 16.05.16 09:13

Záleží na hustotě plevele. Pokud to je plevelem zaneřáděný, tak to vzít postupně celé. Je dobré si to rozdělit opticky třeba provázkem na úseky, aby jste věděl kde jste již stříkal. Pokud je plevel jednotlivě, tak pouze tam. Pokud toho máte hodně, tak to nějakou korunu stojí. Příští rok to stačí jen projít a jednotlivě. Pokud máte souseda, který to nijak neudržuje, tak máte každý rok co dělat.

Datum: 16.05.16 09:35

aha, z jedne strany soused parada, z druhe strany soused kosi 2-3 do roka, takže trava vysoka a vše možné i nemožné v te travě:(

Od: bublinaunosu
Datum: 16.05.16 10:05

Jen a pouze Starane...bofix,lontrel...vše slabota.Stříkám 2x do roka,zjara a v půli června.

Od: jofa®
Datum: 16.05.16 10:24

Starane by mělo být údajně zakázané ! ( Informace od prodejce )

Datum: 16.05.16 11:31
Rychlost postřiku pomalejší chůze . Já jsem názoru raději méně než více. Jeden soused chtěl zlikvidovat pampelišky a měl místo toho celý rok hnèdou trávu.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.