Co je s bobkáčem? - foto

Od: Datum: 10.05.16 14:30 odpovědí: 3 změna: 10.05.16 18:12

Dobrý den,

už asi dva měsíce máme bobkáč v takovém to stavu. Seschlé lístky. na zimu dáváme do sklepa, ale je možné, že jsme ho předčasně vyndali. Protože pak se najednou po tepých dnech, kdy jsme si mysleli, že bude teplo, ochladilo.

Nevíte, čím je to způsobený? nebo co potřebuje? Děkuji.Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.05.16 15:03

Bobkovišeň byla ve sklepě zalévána?, byla dostateně zalita i když byla vynesena ven, nejlépe ponořena do větší nádoby, aby zemina řádně nasákla?

Bobkovišeň je stálezelený keřík, který shazuje listy průběžně na jaře, nemusíme si toho ani všimnout. Teď mu můžete pomoci tak, že mu nepěkné listy strhnete, uspíšíte těm novým listům růst. Pokud odešly i části stonku, zastřihněte je. (Zastřihujte každý rok, do konce srpna, cca o 1/3 ročního přírustku, keřík bude pěkný bohatý,)

Tuto rostlinu nemusíte schovávat do sklepa, je v našich končinách mrazuvzdorná až do -27°C. Pokud ji necháte přes zimu venku, tak se vyhnete těmto problémům na jaře. V případě, že ji máte na průvanu, tak ji na zimu zabalte do bílé netkané textilie a důkladně! zalijte

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 10.05.16 16:14

Jste si jistý, že je to bobkovišeň a ne vavřín?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.05.16 18:12

Dle mého názoru se jedná o Laurus nobilis, vavřín neboli bobkový list. Oslabený stromek byl nejspíš zimován při nedostatku světla (možná i vody) a pak vystaven prudkému slunci. Po zimování se má rostlina vždy tak na 14 dní umístit do polostínu. Konce listů oschlé z nedostatku vody a povrch spálený. Prohlédněte keřík jak vypadají stonky, pokud jsou živé tak odstranit spálené listy, zastřihnout, rostlinu zalít, přihnojit kombinovaným hnojivem a hlavně nyní umístit do polostínu.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.