Zálivka mýdlovou vodou z pračky

Od: Datum: 10.05.16 11:53 odpovědí: 18 změna: 09.06.16 10:34
avatar

Zdravím všechny, zejména zahrádkáře!

Možná bude zase sucho. Možná budou problémy se zaléváním. Využívá někdo na občasné zalévání mýdlovou vodu?

Peru ve směsi strouhaného mýdla s jelenem a krystalické sody. Na koupání mohu používat jen mýdlo (lepší mýdlo :)). Tuto vodu bych vylévala jen na trávník a případně k okrasným keřům. Na internetu jsem našla, že mýdlovou vodu takto využít lze. Osobní zkušenosti uvítám. Slimáky spíš odpuzuje? Přitahuje? A co užitečný hmyz?

Dešťovou vodu v sudech samozřejmě mám, ale ta během léta vždy občas dojde.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.05.16 14:27
avatar

nevadi, peru podobne a vsechno jde na zahradu, zalezi kolik tam toho davate a jak moc je ta voda mydlova, strouhane mydlo je slizke a asi vam to udela skraloup, kdyz to pujde na jeden flek :) ja pouzivam eko saponat a davam do prani minimum a jako vuni davam trochu head and shoulders, je silne parfemovany :)

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 10.05.16 14:33
avatar

Na trávník to snad jde.Tato voda z prádla je silně alkalická,proto některé rostliny by mohla zničit.Lépe by bylo ji využít na zalévání kompostu.

JABRAKA

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 10.05.16 14:53
avatar

...alkalická

V trávníku mám místa s mechem. Tam by mydlinky zřejmě i pomohly.

Datum: 10.05.16 14:54
avatar

Loni jsem zalévala kany vodou ,kterou jsem umyla podlahu a bylo v ní i savo .

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 10.05.16 20:10
avatar

Pokud jste ho nalila do teplé vody, nebo jen voda se Savem déle stála, mohlo Savo vyprchat, nebo nemuselo být už příliš účinné, jinak si to neumím představit. Vyžere i pastu z podlahy, plíseň ze dřeva. A nebo máte nějaké azbestové rostliny.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.05.16 14:25
avatar

Nejspíš už bylo vyprchané,dávám ho do teplé vody a vylévám na kytky až za dva dny.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.05.16 13:13
Zálivka ano, ale jak na co.u citlivých rostlin určitě ne u trávy bych se nebál, nanejvýš to trochu zežloutne ale zeleninu určitě ne
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.05.16 15:34
avatar

Krásně tu naší přirodu šetříte. Co na to spodni vody? Postupně se to může dostávat i do studní.Taková voda z praní patří do kanalizace.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 11.05.16 17:05
avatar

Děkuji i za tuto odpověď. Proto se ptám, že mě zajímají všechny názory. V odkazu si přečtěte poslední dvě věty.

Datum: 11.05.16 17:37

Člověk se tady občas zmíní o postřiku na zahradu a většina je proti, že chemii na zahradu ne. Pak si tady přeštu, že lití vody s chemikáliemi na zahradu je normální. Co na to říkají rostliny, mikroorganismy v půdě, podzemní vody, sousedi ve studních. Jestli nic, tak to říká zákon, že je to nelegální likvidace odpadních vod.

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 11.05.16 18:17
avatar

Tuto odpově´d považuji za velmi důležitou. Proto se ptám, že chci znát co nejvíce. I ústně jsem se ptala lidí, mnohem lepších chemiků než jsem sama. Vesměs mi tvrdili, že mýdlo s jelenem je OK, že přírodě neuškodí.

Datum: 14.05.16 08:20
avatar

Jistě že neuškodí. Co je na mýdlu s jelenem chemického? Zjistěte si, z čeho se vyrábí. Základní složkou je živočišný tuk, zmýdelněný pomocí slabých zásaditých látek jako hydroxid sodný nebo uhličitan sodný (soda) či jiné podobné. Je to čistě přírodní produkt, který přírodě nijak nevadí (ani podzemním vodám, studnám ani biofondu půdy).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.05.16 08:25
avatar

Věřím vám. Děkuji.

Datum: 14.05.16 11:22
avatar

Hydrxid sodny? Co vše nevymyslíte aby jste ospravedlnili vylévaní sajratu do přírody. V Cernobylu také velmi dobře rostou stromy a tráva.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 11.05.16 18:17
avatar

Moje kamarádka měla rozbitý odpad na chalupě a tak veškerou vodu třeba z koupání a prádla, dokonce si myslím že i ze záchoda, musela z té nádrže na odpadní vodu čerpat kalovkou a nevěděla kam s ní a tak tím zalévala zahradu. teda ona nepěstovala nic kromě kytek. Ale ty kytky byly tak nádherné, že se tam lidi chodili koukat co s tím dělá. Nikomu to neřekla, protože to bylo myslím nezákonné. Ale ty kytky teda rostly úžasně.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.05.16 14:49

Roky jsme doma praly tak,jak to popisujete a rostliny byly vždycky krásnější než u dešťovky..netuším,čím to je,ale je to tak.Vůbec se toho nebojte,slimáky to spíš odpuzuje...udělalijsme s manželem dokonce to,že vodu z pračky a myčky,van máme vyvedenou na zahradu a hadice - děrované zakopané podél a napříč..to jsme se naučili v Kanadě,kde se voda z domácností využívá takhle dál...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.05.16 15:28
Vůbec bych se toho nebála. Sama jste se přesvědčila u kamarádky.
Je to těžké, co člověk to názor.
Taky jsem nějakou dobu chytala vodu z pracky(vyvážecí jimka) a lila jí na trávník. Tráva rostla jak dívá. A to upozorňuji, že neperu v jádrovém mýdle.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.06.16 10:34

Tak přesně tímhle zaléváme zahradu - keře i okolo kmene stromů,také kytky ...vůbec jim to nevadí.Slimáky od té doby tolik nemáme.Jak mi teď poradil jeden pěstitel - je to zároveň výborné na postřik proti mšicím.Lidi mýdlo s jelenem a vůbec jádrové mýdlo podceňují - přitom je to podle Testu nejlepší mýdlo na trhu i na mytí těla.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.