Mravenci na kytkách

Od: Datum: 09.05.16 19:34 odpovědí: 9 změna: 11.05.16 17:36

Prosím jak se zbavit mravenců? Zasadila jsem hlizy pryskyřičníku asijského. Krásně vyrazil,ale koukám, že je u něj spoustu mravenců. Nevíte jak na ně?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: wamp®
Datum: 09.05.16 19:53
Vedle vysaďte Levanduli nebo Mátu peprnou.
Mravenci je nesnášejí !
Ohodnoceno: 0x

Datum: 09.05.16 20:34

na zahradě každé jaro je invaze mravenců... letos se jich všude vyskytla spousta. Posypal jsem pár nejhorších míst granulemi Biolitu na mravence, ač chemii nemám rád a jsou pryč.

Přípravek aplikujeme při výskytu mravenců na nežádoucích místech (obytné budovy, terasy, balkóny, cesty, zahrady). Granulát obsahuje atraktivní složku, která mravence přiláká. Mravenci roznáší granulát do svých hnízd, tím hynou celé kolonie včetně královny.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 11.05.16 12:16

Presne to same delame i my.. U jenoho stromu byla totalni invaze mravencu a nasadili jsme Biolit a ty mrsky jsou fuc.. Pouzivame to vsude a jsme moc spokojeni s ucinnosti...

Datum: 09.05.16 23:25
Nerada hubím hmyz, ale když mi likvidují rostliny, nemám s nimi slitování *stop* Zatím jsou výborné výsledky s tímto přípravkem.
doplněno 10.05.16 23:04: Amidamaru - zlaté mšice...když si udělají mravenci hnízdo v kořenovém systému, nikam neodejdou... Takže nasypat "cukřík" je učinnější.

Od: markyp
Datum: 11.05.16 07:09
Je nasypano a uz jich tam tolik není. Děkuji všem za rady
Datum: 09.05.16 23:57

Biolit granulky, hnedy obal, ruzove kulicky. Funguje spolehlive. Mravenci nicemu nevadi, ale natahaji si tam msice. Jo to je on co ma @clayman, nevsiml jsem si fotky.

Datum: 10.05.16 22:20

Já mám zase dobré výsledky s postřikem -Karate-Není drahy ale účinný.Mravenci totiž zanášejí/nacokoliv/mšice.Mšice tímto přípravkem zničím a oni odejdou.

Datum: 11.05.16 08:56

Datum: 11.05.16 17:36

Tak přesně tyhle rezavé mravence tady mám a dokáží úplně zlikvidovat i zeleninu, nebo kytky od kořenů. Teď to vím, tak je hledám a hubím. Ale když jsem začínala zahradničit, tak jsem z toho byla zoufalá. Koupila jsem si krásné sazenice všelijakých kytiček a najednou začaly chřadnout až chcíply, když jsem je vytáhla, měly kořeny přímo obalené černými mšicemi. To samé zeleninová sadba. Také nerada zabíjím, ale čeho je moc, toho je příliš.

Ohodnoceno: 1x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.