Uschnul fík

Od: Datum: 09.05.16 11:54 odpovědí: 3 změna: 11.05.16 14:36

Dobrý den. Na zahradě jsem měl pětiletý fík, loni poprvé plodil. Letos už neobrazil, ani od kořenů, větve jsou suché. Furt přemýšlím, proč je po něm. Zima v podstatě žádná, uschnutí nedostatkem vody je nepravděpodobné, škůdci a choroby se mu vyhýbají. Nemá někdo teorii?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.05.16 12:24

.. předpokládám, že vám fík uschnul ... největší! chybou je, že si mnozí myslí, že není zapotřebí během zimy věnovat pozornost zálivce. Naopak. Před zimou je nutné dostatečně zalít, a pak během této nic neříkající zimy zalít opětovně. Vždyť téměř vůbec nesněžilo, tudíž zálivka několik měsíců žádná. A léto, nebývale teplé, a opět bez dostatečných srážek. Možná jste ani nezamulčoval, a to málo vláhy, které bylo v zemi ještě vysublimovalo...Možná nebudete souhlasit, ale kolik obecně dáváte konví k jednomu stromku. Jednu k několika? Nebo pomalu, velmi pomalu, podle hlouby kořenů 3, 4, 5? Nebo na jaře i 7 ke vzrostlým stromům? Je to velká škoda, fík, je fík, a navíc už rodil ..

Ohodnoceno: 1x

Datum: 10.05.16 23:05

Já na rozdíl od Vás nepředpokládám, že to bylo díky nedostatečné zálivce. Pravda, přes zimu jsem nezaléval. Neznám nikoho, kdo by v zimě nosil vodu ke keřům a stromkům, které jsou bez listí a odpařování je minimální. Další pravdou je to, že mulč kolem ničeho nemám. Přesto slimáků je dost a víc jich nepotřebuju, takže jim úkryty budovat nebudu. Kolik dám na jaře a přes léto konví ke každému stromku nebo keři netuším. Konve netahám, pořídil jsem si hadici a dokonce zalévání. Žádný strom, stromeček ani keřík mi přes moji zalévací neschopnost neodešel. Pouze ten fík, který roste i na vyprahlích půdách. Díky za teorii.

Datum: 09.05.16 14:24

Nejspíše vám uschnul...pokud teda nebydlíte zrovna na horách, že by zmrzl. ;) Každopádně ho zatím ponechte v zemi, ještě může obrazit z kořenů, předpokládám, že již je zalitý. Pokud byl kvalitně zakořeněn, tak by se od těch kořenů měl vzpamatovat, jen mu to bude trochu trvat.Co to bylo za fíkovník, že rodil až pětiletý? Já pěstuji fíky leta a běžně dvouletá rostlina mi plodí (pochopitelně v květníku, do země na zahradě se dá dát až starší rostlina).

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.