Rajčata a papriky prý nesmí být dohromady

Od: Datum: 07.05.16 21:23 odpovědí: 5 změna: 08.05.16 22:14

Jsem zahradnický učeň. Prosím, z jakého důvodu se povídá, že rajčata a papriky nelze pěstovat společně ve skleníku? A venku na jednom záhonu být mohou? Nemohu přijít na důvod. Děkuji za nápovědu. Uška


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.05.16 21:35
avatar

Je to blbost. Já pěstuji rajčata i papriky dohromady a nikdy nebyl problém. To je stejné, jako střídání plodin. Že se nesmí dávat brambory na stejné místo apod,. Dávám je každý rok na to samé místo, vždy to na jaře před sázením prosypu vápnodusíkem a vždy mám úrodu jako bejk.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 07.05.16 22:52

Papriky chtějí větší teplo a vyšší vzdušnou vlhkost. Takže teoreticky nasázejte papriky do skleníku dozadu a rajčata ke dveřím, kde to více větrá. Jinak nevěřte všemu, co se píše.

Ohodnoceno: 4x
 
Od: markyp
Datum: 08.05.16 07:25
Mám to vždy pohromadě a nikdy žádný problém nebyl
Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 08.05.16 10:55
avatar

Z Receptáře...Nevhodné kombinace jsou například košťáloviny v těsné blízkosti cibule, fazol vedle hrachu nebo cibule, rajčata s hrachem, nevhodné je také vedle sebe pěstovat brambory, rajčata a okurky.

Takže papriky ne a mohu potvrdit, sousedka je pěstuje těsně vedle sebe.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.05.16 22:14

Vklidu sázejte.Ale ze skušenosti.Jak budete sázet papriky,tak dejte spolu dvě sazenice.Je to kvůli lepšímu opylení.Co se týče těch rajčat,poradím otrhat spodní lístky,kvůlí plísni,jak se zalévají.A pravidelně otrhávejte vlky,zhruba do metru výšky.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.