Použití PET lahví na zálivku

Od: Datum: 07.05.16 10:29 odpovědí: 24 změna: 03.06.16 17:43

Prosím o radu, jak použít PET lahve na zálivku

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.05.16 11:00

já zalévám kytky tak,že nůžkama vyvrtám do víčka dírku,podle toho,jak velký proud potřebuji.Dvoulitrovka mi vystačí k zalití veškeré balkonové zeleně.

JABRAKA

Ohodnoceno: 1x

Datum: 07.05.16 17:12

Nakloním a liju.

Od: ben®
Datum: 07.05.16 17:25

Dobrý den, myslíte větší a těžkou PET láhev? Připravím si do jedné ruky utěrku a touto rukou uchopím otevřenou PET láhev za hrdlo. PET láhev nadzvednu a druhou ruku vložím pod ní (držím ji za dno). První ruku posunu - při náklonu voda vytéká a stékající voda po povrchu láhve se jímá do utěrky v první ruce, tak nekape po okolí. Zdravím!

P.S. Pokud je to venku, tak utěrku nepotřebujete (a pocintáte si třeba boty).

doplněno 07.05.16 17:40:

babkazov - z čeho máte udělaný ten nástavec a proč ta voda nevyteče rychle?

doplněno 07.05.16 18:02:

babkazov - díky. No, to bude nějaká kapénková zálivka nebo mikrozálivka. Ovšem, co přesně tazatel hledá není z jeho otázky patrné. Třeba příště nebude tak stručný. Možná má zcela jiný problém, ale nedovedl ho popsat.

Datum: 09.05.16 10:55

děkuji, myslím přesně 2 l láhev PET, je na záhonu dnem vzhůru ale nevím jak se udělá dírka ve víčku a jak hluboko se láhev zapustí,chtěla bych aby v době mé nepřítomnosti na zahrádce se udržela vlhkost kolem rajčat a jak dlouho vydrží voda?

Datum: 07.05.16 17:34

Máte na mysli tohle? Z tohodle můžete vycházet, ale klidně vymyslete své variace.

doplněno 07.05.16 17:47:

Tohle není můj vynález, ale něco podobného měl soused. Žhavým hřebíkem v kleštích nadělal dírky do víček z petek a ty pak zapustil do země. ;) Zahradník z Anglie doporučuje květináče zapustit do zěmě u kořenů rajčat. Voda vsákne do země ke kořenům a nezalívá plevel okolo. Jako když se zalévá konví.

doplněno 07.05.16 18:24:

Na tom obrázku to vypadá, jakoby ta sláma fungovala jako mulč. Že? Půda tak rychle nevyschne a plevel moc šancí nemá. Bezva nápad.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 08.05.16 10:19

Babko mohu se zeptat, kde jste vzala (koupila) ty nástavce na flašky? Nebo z čeho je to udělaný?

Ohodnoceno: 2x

Datum: 08.05.16 15:23

Tigra, to není můj vynález. Obrázek jsem stáhla, ani nevím už kdy a odkud. Ale nástavce se dají nahradit proděravěnými víčky. Ty budou fungovat stejně.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 09.05.16 14:29

Babko díky za odpověď. Já vím, že víčko s dirkou bude fungovat, jen mi ty nástavce přijdou šikovnější. Je to dlouhý úzký bodec a tak to musí v záhonu dobře držet.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 26.05.16 15:16

včera mi přišly z Číny, chtěl jsem je vyzkoušet. Hroty přijdou plné a jsou tam naznačené drážky do kterých se má vyvrtat díra v hloubce ideálně prej 8 a 11cm. Původně jsou určeny na zavlažování pokojovek o dovolené. S uřezaným dnem PET lahve splní požadovaný účel zálivky ob den na zahradě. Závit pasuje.

doplněno 31.05.16 17:38: 4ks za cca 30kc odkaz na ebay, viz výše. Přijdou za cca měsíc.

Od: kveta*
Datum: 31.05.16 17:10

zdravím, můžete mě prosím Vás poslat odkaz na objednání hrotů na pet lahve? Je to velice šikovná věc. My zatím používáme tzv. husí krk, který dáváme ke kořenům každého rajčete.

Od: pita
Datum: 13.05.16 20:57
A nemusi se do dna petky udelat dirka?"aby utikal vzduch?,jinak přece voda nevyteče?

Datum: 13.05.16 23:03

Pita, musí se odstranit celé dno - koukni na ty fotky. ;)

Datum: 31.05.16 17:20

Doma praktikuji velmi podobnou závlahu, jen tam nemám hrot a lahev prostě zarazím do země hrdlem. Na okurky mám takhle nasunuté tři dvoulitrovky do sebe, abych to nekrmil napětkrát. Pokud voda nechce téct, zarazím hrdlem to země drát. Funkce je patrně úplně stejná, jen to nic nestojí.

Datum: 26.05.16 15:43

Takhle to vypadá geniálně, ale napadlo mne, jestli se ty dírky neucpou hlínou, když to celé přece musíme vrazit do hlíny. To ta voda bude vytékat hodně pomalu. Podle mne to rajčatům nebude stačit. Už jste to opravdu někdo vyzkoušel? Já jsem zase někde viděla, že ke každému keříku už při výsadbě přidal kus toho "husího krku" co používají instalatéři a nechal se vyčnívat ze země tak deset centimetrů a do něho se pak lila voda, která šla přímo ke kořenům. To jsem vyzkoušela a to funguje dobře.

Datum: 26.05.16 15:50

Jojo, ty husí krky také fungují. V Ostravě jsou u nově zasazených stromů, ale už do nich nikdo vodu nenalije. ;) Stačí ke keříku rajčat zapustit do země květináč. Vodu nalít do květináče a ta dírkami ve dnu odtéká, jak jí zemina vsakuje. Tohle mám vyzkoušené. Pochvalovla jsem si, že nezalívám na povrchu, nezalívám plevel a voda se ihned neodpařuje z povrchu. Zůstává u rajčat. Líbilo se mi to.

doplněno 26.05.16 16:11:

Já měla tenkrát těch květináčů okolo jednoho keříku víc. Ve sklepě byly po přrdchozách majitelích dost. ;) Než jsem tuto metodu objevila. Dělala jsem kolem keříku takový jako lavor, aby se v něm voda držela a neroztékala se do okolí. A plevel, kterému jsme říkali vodník a brácha žabinec, už jenom čekal, aby mohl za noc porůst jako šílený. :-D

Datum: 26.05.16 21:19

*palec* Taky mám tuto metodu zalévání do skleníku, jen místo květináče používám uříznutou PETku od minerálky.

Datum: 26.05.16 15:59

čemu vadí, že se voda z lahve nevsákne do 10ti minut, ale klidně až za celou noc? Není to lepší? Květináč i husí krk mají jednu nevýhodu - odpar vody vstupní dírou. To ty lahve bodce eliminují na minimum. Tím neříkám že jsou květináče nepoužitelné, loni jsem takto také zaléval. Jen se do nich 2L vody nevejdou a celé zalévání trvá poněkud dlouho.

Datum: 02.06.16 17:52

Datum: 02.06.16 18:08

Floro, to je bezva nápad. *palec*Já bych ale ustřihla to úzké hrdlo se závitem. Proudem vody bych se trefovala snadněji.

Datum: 03.06.16 08:26

To je jasný :)

Datum: 03.06.16 09:50

http://www.ikea.com/cz/cs/ideas/201641_idip18a/

Několik dobrých nápadů. Nemůžu odolat, musím se podělit. Na té stránce se vraťe do Galerie nápadů. Bezva! *palec*

Datum: 03.06.16 17:43

Tak jsem znova zkoumala ten obrázek, kde jsou našroubovány ty zobáky, do kterých se nadělají dírky a to se strčí do země. Ale zdálo se mi, že to je dost vratké, když je v zemi pouze ten zobák. Tady dost fouká vítr, tak co když to vyvrátí ze země. Ale protože se mi to jinak zamlouvalo, tak jsem to udělala tak, že jsem víčko na lahvi nechala neporušené, a do lahve jsem silným hřebíkem nahřívaným nad svíčkou vypálila několik dírek kolem dokola, v horní části petky. Asi deset do každé lahve a dno samozřejmě uřízla. Pak jsem lahve zapravila k rajčatům asi do tří čtvrtin, takže dost hluboko a nalila tam vodu. A s úžasem jsem sledovala, jak se voda okamžitě vsákla rovnou ke kořínkům. Jsem nadšená a zítra dělám další petky a dám to úplně všude. Tedy k hokaidu, cuketám, a lilkům. Bude to výborné i pro hnojivo, půjde rovnou ke kořínkům. Já jsem si napřed myslela, že ty dírky ucpe hlína, ale neucpe. Opravdu to funguje a voda se vsakuje ihned. Uvidím během sezony jak se to zavlažování budou rostliny tvářit, ale myslím, že to bude "pecka" a že se jim to líbit bude také.*smich*

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.